Kolejna porażka

[2018-08-31]

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wciąż bez wygranej. W  meczu 8. kolejki Fortuny 1 Ligi na wyjeździe ulegli GKS-owi 1962 Jastrzębie 2:4. W tym spotkaniu dwukrotnie stracili gole po rzutach karnych.

"Słonie" objęły prowadzenie w 29 min po ładnym trafieniu Martina Mikovica. Gospodarze odpowiedzili w 37 min, kiedy to po golu Kamila Adamka wyrównali. Końcówka pierwszej połowy należała do gości. W 45 min na prowadzenie wyprowadził ich Mateusz Kupczak. W drugiej części gry piłkarzom GKS-u udało sie odmienić losy spotkania. Najpierw w 63 min Kamil Szymura z rzutu karnego doprowadził do stanu 2:2. Dziesięć minut później Dariusza Trelę pokonał Adamek. W 88 min gospodarze ponownie mieli jedenastkę. Ponownie jej bezbłędnym wykonawcą okazał się Szymura.

GKS 1962 Jastrzębie -Zdrój - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2 (1:1)  0:1 Miković 29, 1:1 Adamek 37, 1:2 Kupczak 45, 2:2 Szymura 63-rzut karny, 3:2 Adamek 73, 4:2 Szymura 88-karny. Sędziował: Piotr Urban. Żółte kartki: Adamek (75 min), Kulawiak (87) - Kupczak (7), Szeliga (25), Gutkovskis (44), Szymonowicz (61), Purece (90).

GKS 1962 Jastrzębie-Zdrój: 1 Grzegorz Drazik - 16 Dominik Kulawiak, 4 Piotr Pacholski, 17 Kamil Szymura, 94 Dawid Gojny - 10 Farid Ali (65 11 Dominik Szczęch), 6 Maciej Spychała, 20 Damian Tront,  8 Kamil Jadach (70 32 Bartosz Jaroszek), 88 Krzysztof Gancarczyk (81 5 Dawid Weis) - 28 Kamil Adamek. Rezerwowi: 12 Bartosz Szelong - 3 Kacper Kawula, 5 Dawid Weis,  9 Adam Żak, 11 Dominik Szczęch, 27 Oskar Mazurkiewicz, 32 Bartosz Jaroszek.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 12 Dariusz Trela  - 17 Bartosz Szeliga, 25  Mateusz Kupczak, 96 Przemysław Szarek, 16 Martin Miković – 5 Vlastimir Jovanović (75 11 Patrik Misak), 32 Dawid Szymonowicz -  66 Michał Skóraś (78 9 Marek Mróz), 10 Samuel Stefanik (59 30 Florin Purece), 7 Roman Gergel - 21  Vladislavs Gutkovskis. Rezerwowi: 1 Hubert Gostomski - 9 Marek Mróz, 11 Patrik Misak, 24 Kamil Słaby, 26 Dominik Sadzawicki, 27 Rafał Grzelak, 30 Florin Purece.