Zagrali na szóstkę (wideo)

Pewne i efektowne zwycięstwo w zaległym spotkaniu 23. kolejki Fortuny 1 Ligi odniosła Bruk-Bet Termalica.

6 maja, 2021

Pewne i efektowne zwycięstwo w zaległym spotkaniu 23. kolejki Fortuny 1 Ligi odniosła Bruk-Bet Termalica. U siebie pokonała Koronę Kielce 6:2. Pierwsze minuty były wyrównane. Do czasu. W 10 min na strzał zdecydował się Adam Radwański. I to była dobra decyzja. Po niej piłka wpadła do siatki.

Pięć minut później po dośrodkowaniu w pole karne Wiktor Biedrzycki głową pokonał golkipera Korony. W 21 min uderzał Marko Pervan. W 26 min dwukrotnie Jakuba Osobińskiego chciał pokonać Piotr Wlazło, za pierwszym razem golkiper z Kielc odbił piłkę, za drugi wyręczył go obrońca. W 33 min groźny strzał Jacka Podórskiego, instynktownie wybił Tomasz Loska. W 35 min Loska ponownie broni uderzenie jednego z zawodników Korony. W 38 min Roman Gergel zagrał w polu karnym do Kacpra Śpiewaka, a ten nie sięgnął piłki. W 45 min po faulu na tym ostatnim arbiter dyktuje karnego, po którym Wlazło się nie myli.

Pierwsza akcja drugiej połowy zakończyła się golem dla gości. Jego autorem był Filipe Oliveira. W 59 min po rzucie rożnym EmileThianne uderzył nad poprzeczką. W 66 min Śpiewak ładnie wypatrzył w polu karnym Radwańskiego. Zagrał do niego. Pomocnik uderzył niecelnie. W 74 min mamy znowu karnego i znowu pewny strzał Wlazły. Arbiter podyktował go po faulu na Radwańskim. Dwie minuty później Loskę pokonał Marcin Szpakowski. Końcówka należała do „Słoni”. Najpierw na listę strzelców wspiał się Michal Bezpalec a później Roman Gergel. Oni przypieczętowali niezwykle efektowne zwycięstwo lidera Fortuny 1 Ligi. Ostatnio sześć bramek na własnym stadionie „Słonie” zdobyły w drugiej lidze w sierpniu 2009 w spotkaniu z OKS 1945 Olsztyn, Wygrali wówczas 6:1.

Bruk-Bet Termalica – Korona Kielce 6:2 (3:0) 1:0 Radwański 10, 2:0 Biedrzycki 15, 3:0 Wlazło 45-karny, 3:1 Oieira 46, 4:1 Wlazło 74-karny, 4:2 Szpakowski 76, 5:2 Bezpalec 85, 6:2 Gergel 86.. Sędziował: Zbigniew Dobrynin. Żólta kartka : Podgórski (56 min)

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska  -23 Marcin Wasielewski, 97 Wiktor Biedrzycki (53 22 Michal Hubinek),  77 Artem Putiwcew, 3 Marcin Grabowski – 7 Roman Gergel (87 20 Kacper Janiak), 10 Adam Radwański(87 87 Jakub Pek) , 18 Piotr Wlazło, 16 Paweł Żyra (66 19 Michal Bezpalec), 8 Samuel Stefanik (66 95 Sebastian Bonecki) –  9 Kacper Śpiewak. Rezerwowi: 1 Łukasz Budziłek – 5 Vlastimir Jovanovic, 6 Dawid Kalisz, 13 Mateusz Grzybek  19 Michal Bezpalec, 20 Kacper Janiak, 22 Michal Hubinek, 87 Jakub Pek, 95 Sebastian Bonecki,  Trener:  Mariusz Lewandowski.

Korona Kielce: 97 Jakub Osobiński –77 Rafał Kobryń, 95 Mario Zebić,  96 Przemysław Szarek, 25  Grzegorz Szymusik (46 11 Emile Thianke) –  6 Jacek Podgórski  7 Jakub Łukowski, 24 Filipe Oliveira, 55 Marcel Gąsior,  22 Marko Pervan (46 20 Marcin Szpakowski) – 91 Jakub Rybus (81 19 Paweł Łysiak). Rezerwowi:  73 Marceli Zapytowski – 8  Zvonimir Petrović, 11 Emile Thianke, 19 Paweł Łysiak, 20 Marcin Szpakowski, 71 Remigiusz Szywacz. Trener: Dominik Nowak.