Aktywny Przedszkolak


Strona Główna /

Projekt Aktywny Przedszkolak

Aktywny Przedszkolak to projekt realizowany przez Akademię Termalica Bruk-Bet Nieciecza mający na celu zwiększenie aktywności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym. Trenerzy prowadzą ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe wspomagające prawidłowy rozwój oraz zwiększające potencjał ruchowy najmłodszych dzieci.

 

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, które ukończyły 4 rok życia.

 

Aktywny Przedszkolak to zajęcia oparte na grach i zabawach ruchowych. Każde zajęcia posiadają swoją fabułę (opowieść ruchowa), w której to dzieci wcielając się w rolę bohaterów ze swoich ulubionych bajek. Sprawia to, iż każde zajęcia stają się niezapomnianą przygodą.

 

Ruch to biologiczna potrzeba każdego dziecka warunkująca prawidłowość jego rozwoju. Stymuluje rozwój fizyczny i psychiczny, zwiększając tym samym jego potencjał i możliwości.  

Dzięki aktywności fizycznej:

  • dziecko rozwija sprawność i kondycję,
  • poprawia koncentracje i zapamiętywanie, 
  • możliwość spożytkowania energii, sprzyja redukcji stresu i relaksacji.
  • przeżycia których dzieci doświadczają podczas aktywności fizycznej, kształtują ich pewność siebie, uczą konsekwencji i wytrwałości.

Aktywność fizyczna jest więc naturalną potrzebą każdego dziecka, która w ostatnim czasie została znacznie ograniczona.

Zajęcia Aktywnego Przedszkolaka są wiec doskonałą okazją do nadrobienia tych zaległości i zapewnienia dziecku odpowiedniej do prawidłowego rozwoju dawki ruchu.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską specjalizującą się w pracy z najmłodszymi dziećmi. Oprócz wysokich kwalifikacji (studiów pedagogicznych, doświadczenia) cechuje ich także empatia, otwartość i poczucie humoru.

 

 

Terminy i miejsce zajęć

 

Poniedziałek godz. 16:45 i 19:00.

W okresie wiosennym i letnim zajęcia obywają się na Orliku w Niecieczy.

W okresie jesiennym i zimowym ćwiczymy na hali sportowej w Żabnie przy ul. Przybyszewskiego.

Aby dołączyć na zajęcia do Grupy Aktywnego Przedszkolaka należy skorzystać z formularza rejestracji dostępnego poniżej. Zapisz się już dziś !

 


>>> FORMULARZ REJESTRACJI NA ZAJĘCIA <<<

 

Koordynator Projektu

 

Winicjusz Wanicki

tel. 691 362 863

 

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.