Emocje, kontrowersje i remis

Bruk-Bet Termalica podzieliła się punktami z Widzewem Łódź, remisując 1:1.

16 maja, 2021

W spotkaniu 30. kolejki Fortuny 1 Ligi Bruk-Bet Termalica na wyjeździe podzieliła się punktami z Widzewem Łódź, remisując 1:1.

Pierwsza połowa to emocje i kontrowersje. Dotyczyły zagrań ręką w 19 i 30 min w polu karnym przez zawodników Widzewa. W ostatnim przypadku dotyczyło to aż dwóch piłkarzy z Łodzi. Arbiter jednak nie zareagował. Wcześniej z prowadzenia cieszyli sie gospodarze. W 12 min gola dla nich zdobył Michal Hanausek. Nim arbiter uznał trafienie, konsultował się z asystentem.  „Słonie” atakowały i stworzyły kilka okazji. W 2 min strzał Michala Hubinka, wybił Jakub Wrąbel. W 15 min Piotr Wlazło uderzył w słupek. W 23 min groźnie przymierzył Marcin Wasielewski. W 37 min Tomasz Loska świetnie obronił bardzo groźny strzał Hanauska. Dwie minuty później ponownie Loska z największym trudem interweniuje.

W drugiej połowie od początku atakowały „Słonie”. Ich starania przyniosły efekt w 57 min. Po dośrodkowaniu Mariusza GrabowskiegoAdam Radwański otrzymał piłkę i pokonał golkipera gospodarzy. W 60 min uderzył Radwańki. Wrąbel z kłopotami wybił na róg. W 68 min Martin Zeman wrzucił z rzutu wolnego Wrąbel wybił piłkę. W 74 Hanausek strzelił, ale obroni Loska. Osiem minut później golkiper z Niecieczy znakomicie obronił w sytuacji sam na sam z Marcinem Robakiem.Widzew – Bruk-Bet Termalica 1:1 (1:0) 1:0 Hanausek 12, 1:1 Radwański 57. Sędziował: Dominik Sulikowski. Żółte kartki: Stępiński (62 min), Tanżyna (83) –  Biedrzycki (11), Wasielewski (18), Bezpalec (59), Grzybek (90).

Widzew: 44 Jakub Wrąbel – 3 Filip Becht, 27 Daniel Tanżyna, 15 Krystian Nowak, 95 Patryk Stępiński – 22 Dominik Kun (70 97 Piotr Samiec-Talar), 25 Marek Hanusek,7 Mateusz Michalski, 29 Michael Ameyaw, 19 Patryk Mucha (70 23 Łukasz Kosakiewicz) – 8  Paweł Tomczyk (80 9 Marcin Robak). Rezerwowi: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs – 2 Michał Grudniewski, 5 Caique 9 Marcin Robak, 23 Łukasz Kosakiewicz,  30 Mateusz Możdżeń,  97 Piotr Samiec-Talar,70 Merveille Fundambu, 7 Karol Czubak.  Trener: Marcin Broniszewski.

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska  – 23 Marcin Wasielewski (46 13 Mateusz Grzybek),  97 Wiktor Biedrzycki,  18 Piotr Wlazło, 3 Marcin Grabowski – 7 Roman Gergel, 19 Michal Bezpalec, 95 Sebastian Bonecki (46 66. Martin Zeman),10 Adam Radwański, 22. Michal Hubinek –  9 Kacper Śpiewak (46 8 8 Samuel Stefanik) . Rezerwowi: 1 Łukasz Budziłek – 5 Vlastimir Jovanovic, 6 Dawid Kalisz, 8 Samuel Stefanik, 13 Mateusz Grzybek, 34 Tomasz Matuszewski,   66. Martin Zeman, 80 Marcel Vasil, 87 Jakub Pek,  Trener:  Mariusz Lewandowski.