Jeszcze musimy poczekać (skrót meczu)

Wciąż tylko punktu brakuje piłkarzom „Słoniom” do awansu do ekstraklasy.

30 maja, 2021

Wciąż tylko punktu brakuje piłkarzom „Słoniom” do awansu do ekstraklasy. W Opolu niestety go nie przypieczętowali. Z Odrą przegrali 0:1.

Goście od początku byli aktywni. W 4 min Martin Zeman uderzył nad poprzeczką. Dwie minuty później Sebastian Bonecki strzelił, ale Błażej Sapielak złapał piłkę. Jednak to gospodarze zdobyli gola. W 9 min mocnym strzałem z 14 metrów Kacper Tabiś nie dał żadnych szans Tomaszowi Losce. „Słonie” atakowały. W 15 min piłka po rzucie rożnym trafiła do Wiktora Biedrzyckiego, który przestrzelił z kilku metrów. Dziesięć minut później z rzutu wolnego Zeman strzelił w golkipera Odry. W 26 min świetnie w pole karne wbiegł Adam Radwański, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez defensora z Opola. W 38 min z własnej połowy przelobować Sapielaka, próbował Piotr Wlazło. Zabrakło niewiele. Kilkadziesiąt sekund później Sapielak znakomicie obronił strzał Radwańskiego. W doliczanym czasie gry pierwszej połowy ponownie dobrą interwencją popisał się Sapielak, który wybił na róg strzał Samuela Stefanika.

W 56 min z ostrego kąta Radwański uderzył w Sapielaka. Minutę później Biedrzycki przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 60 min Stefanik ponownie sprawdził refleks bramkarza gospodarzy. W 80 min Zeman przymierzył, ale trafił w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry Wlazło uderzył koło bramki.Kilkadziesiąt sekund później znowu zakotłowało się w polu karnym Odry, ale wynik nie zmienił się. Przed zespołem z Niecieczy jeszcze dwa spotkania. W najbliższym w piątek na wyjeździe zmierzą się z ŁKS-em Łódź.

Zobacz skrót meczu

Odra Opole – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0) 1:0 Tabiś 9. Sędziował: Piotr Lasyk. Żółta kartka: Niziołek (90 min)

Odra: 90 Błażej Sapielak – 80 Kacper Tabiś, 3 Mateusz Wypych, 15 Konrad Kostrzycki, 21 Konrad Matuszewski –  25 Szymon Drewniak, 66 Miłosz Trojak, 9 Tomas Mikinić 94. Konrad Nowak (66 18 Łukasz Winiarczyk), 32 Maciej Wróbel (60 5 Rafał Niziołek) – 11 Dawid Czapliński (66 20 Adam Żak).Rezerwowi: 23 Kacper Rosa –  5 Rafał Niziołek, 10 Dawid Kort, 17 Michał Surzyn, 18 Łukasz Winiarczyk, 20 Adam Żak, 27 Mateusz Kamiński, 38 Mateusz Gancarczyk, 41 Marcel Sluga Trener: Piotr Plewnia

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska  – 13 Mateusz Grzybek (80 23 Marcin Wasielewski), 97 Wiktor Biedrzycki,  77 Artem Putiwcew, 3 Marcin Grabowski – 66 Martin Zeman (84 6 Dawid Kalisz), 10 Adam Radwański, 18 Piotr Wlazło, 95 Sebastian Bonecki (46 16 Paweł Żyra), 8 Samuel Stefanik – 9 Kacper Śpiewak (70 7 Roman Gergel). Rezerwowi: 1 Łukasz Budziłek – 5 Vlastimir Jovanovic, 6 Dawid Kalisz, 7 Roman Gergel, 16 Paweł Żyra, 19 Michal Bezpalec, 22 Michal Hubinek,  23 Marcin Wasielewski, 87 Jakub Pek. Trener:  Mariusz Lewandowski.