Podsumowanie sezonu 20/21 Akademia – cz. 1

Juniorzy Starsi pod opieką trenera Waldemara Dzierżanowskiego zakończyli rozgrywki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych w sezonie 2020/2021 na 3 miejscu, zdobywając 62 punkty (średnia 1,93 pkt/mecz), strzelając 97 bramek (średnia 3,03 bramki/mecz) i tracąc 47 bramek (średnia 1,46 bramek/mecz) w 32 spotkaniach. Drużyna Juniorów Starszych Bruk-Bet Termalica Nieciecza w ostatnich 12 miesiącach rywalizowała na dwóch frontach. […]

19 lipca, 2021


Strona Główna / Akademia

Juniorzy Starsi pod opieką trenera Waldemara Dzierżanowskiego zakończyli rozgrywki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych w sezonie 2020/2021 na 3 miejscu, zdobywając 62 punkty (średnia 1,93 pkt/mecz), strzelając 97 bramek (średnia 3,03 bramki/mecz) i tracąc 47 bramek (średnia 1,46 bramek/mecz) w 32 spotkaniach.

Drużyna Juniorów Starszych Bruk-Bet Termalica Nieciecza w ostatnich 12 miesiącach rywalizowała na dwóch frontach. Część zawodników wspierała rozgrywki IV ligi a pozostała część rywalizowała na poziomie MLJS. Biorąc pod uwagę ten aspekt sportowy zespół Juniorów Starszych wywiązał się ze swoich obowiązków bardzo dobrze. W przekroju całej ligi w około 80% spotkań starał się realizować powierzone zadania i założenia które wdrażaliśmy trenując systematycznie na naszych obiektach.

Nasz zespół od strony motorycznej był monitorowany przez system Catapult (w konsultacji z trenerem przygotowania motorycznego Jarosławem Kulczykiem) co pozwalało na kontrolę kilku istotnych parametrów w kontekście gry. Biorąc pod uwagę ilość strzelonych bramek (97) potwierdza się dosyć ofensywny styl gry, ale trzeba też zauważyć dużą ilość bramek straconych (47) co po analizie sezonu jest rzeczą nad którą trzeba pracować i doskonalić.

Obserwując drużynę JS BBT w przekroju całego sezonu można zauważyć postęp jeżeli chodzi o grę zespołową a także indywidualne zachowania poszczególnych zawodników w konkretnych fazach meczu.

Chciałbym podkreślić jeszcze jeden ważny element  w funkcjonowaniu naszego zespołu, a mianowicie rozwijanie kompetencji społecznych naszych zawodników, którzy są wspierani przez psychologa sportowego z dużym ligowym doświadczenie Panią Joanne Basiaga-Pasternak co niewątpliwie ma bardzo duże znaczenie w rozwoju nie tylko piłkarza, ale przede wszystkim człowieka.

Trener Waldemar Dzierżanowski

Juniorzy Młodsi

Juniorzy Młodsi w rundzie wiosennej zostali Mistrzami Małopolski zdobywając w 14 spotkaniach 32 punkty (średnia 2,28 punktów/mecz) zostawiając w pokonanym polu drużyny Garbarni Kraków, Sandecji Nowy Sącz oraz Dunajca Nowy Sącz. W nagrodę drużyna przystąpiła do spotkań barażowych o awans do Centralnej Ligi Juniorów PZPN U17.

Niestety podczas ostatecznego egzaminu w dwu meczu drużyna juniorów młodszych Resovii Rzeszów okazała się zbyt wymagającym rywalem zapewniając sobie awans do CLJ praktycznie już po pierwszym meczu rozegranym w Niecieczy.

Drużyna w dużej mierze oparta na zawodnikach w roczniku 2004 mimo zimnego prysznicu na koniec sezonu zasługuje na wielkie brawa za wykonany postęp w grze i rozwój indywidualnych umiejętności. Świadczy o tym fakt, że chłopcy, którzy kończą kategorie wiekową juniora młodszego będą poważnym wzmocnieniem drużyny trenera Dzierżanowskiego w nadchodzącym sezonie.

Choć wyniki w piłce młodzieżowej nie są najważniejsze na wyróżnienie zasługuje również seria 19 spotkań bez porażki, która rozpoczęła się jeszcze na jesień ubiegłego roku. Potwierdza to fakt, że drużyna była bezsprzecznie najlepszą drużyną w swojej kategorii wiekowej w Małopolsce.

„Dla mnie jako Trenera to ogromna przyjemność prowadzić ten Zespół. Stworzyliśmy bardzo dobrze działającą drużynę na różnych polach. To duża przyjemność obserwować przez cały sezon rozwój zawodników zarówno indywidualny jak i zespołowy. Chłopcy wykonali ogromny postęp. Gratuluje moim zawodnikom dużego sukcesu jakim jest mistrzostwo Małopolski i prawo do udziału w barażu o awans do CLJ.”

„W tym miejscu chciałbym również podziękować Pani Prezes za stworzone warunki bez których ciężko byłoby osiągnąć ten sukces.”

Trener Paweł Piotrowicz

Trampkarze

W ubiegłym sezonie drużyny Trampkarzy występowały w trzech poziomów rozgrywkowych: 1 Ligi Małopolskiej Trampkarzy, Małopolskiej Ligi Trampkarzy w roczniku 2007 oraz 1 Ligi Okręgowej w której rywalizowaliśmy z zespołami z regionu tarnowskiego.

Drużyna trenera Daniela Kurzawskiego w większości złożona z zawodników w roczniku 2006 rywalizująca w 1 Lidze Wojewódzkiej zajęła 5 miejsce w 14 spotkaniach zdobywając 19 punktów, strzelając 21 bramek i tracąc 29.

Uważam ze wynik zespołowy jest zadowalający. Chłopcy z całą pewnością indywidualnie podnieśli swoje umiejętności, w meczach ligowych wykazywali się bardzo dużym zaangażowaniem i determinacją. Chciałbym dodać że w meczach wiosennych graliśmy trochę w osłabionym składzie w porównaniu z meczami jesiennymi. Wpływ na to miały kontuzję odniesione przez 4 podstawowych zawodników związane z ich rozwojem biologicznym. Uważam że chłopcy mają duży potencjał i należą im się podziękowania za zaangażowanie i charakter którym niejednokrotnie się wykazywali i życzę im dalszego rozwoju w kolejnych etapach kształcenia umiejętności piłkarskich.

Trener Daniel Kurzawski

Drużyna trenera Mateusza Rzońcy występująca w lidze szkoleniowej dedykowanej zawodnikom urodzonym w roczniku 2007 uplasowała się na 12 miejscu zdobywając 15 punktów.

W 1 Lidze Okręgowej trzecia drużyna trampkarzy do samego końca rundy wiosennej rywalizowała o awans do 2 Ligi Wojewódzkiej, który ostatecznie stał się udziałem Fundacji Górnik Tarnów.  Warto zauważyć, że w rozgrywkach dla zawodników z rocznika 2006 i młodszych, to właśnie młodsi zawodnicy z roczników 2007 i 2008 stanowili większość składu podczas rozgrywanych spotkań, zdobywając cenne doświadczenie.

Naszymi celami które realizowaliśmy w tym roku poza podnoszeniem umiejętności zawodników, skupiliśmy się na rywalizacji w dwóch ligach. W dużej mierze wpłynęło to na ogrywanie znacznej liczby zawodników młodszych. Bardzo duży nacisk kładliśmy na indywidualizacje procesu szkolenia, co nie zawsze wpływało na wynik sportowy. Nadal chcemy grać ofensywie lecz musimy poprawić grę w obronie nad która będziemy pracować w najbliższych miesiącach”.

Trener Mateusz Rzońca

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.