Nasz rywal: Jagiellonia Białystok

W sobotę 7 sierpnia o godz. 15:00 w ramach 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza spotka się w Białymstoku z Dumą Podlasia – Jagiellonią Białystok

4 sierpnia, 2021


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

W sobotę 7 sierpnia o godz. 15:00 w ramach 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza spotka się w Białymstoku z Dumą Podlasia – Jagiellonią Białystok. Dla naszej drużyny po dwóch premierowych meczach w roli gospodarzy na początku sezonu będzie to pierwszy mecz wyjazdowy. I to od razu jeden z najdalszych (460km) bowiem dalszą odległość pokonamy tylko wyjeżdżając nad morze do Szczecina i Gdańska.

Spotkania z zespołem Jagiellonii Białystok zawsze należą do wyrównanych, choć sucha statystyka pojedynków przemawia na korzyść białostoczan. Z klubem z Podlasia w Ekstraklasie spotkaliśmy się do tej pory 8 razy. Bilans naszej drużyny to 2 zwycięstwa – 2 remisy – 4 porażki. Bramki 4 – 16. Ostatni raz spotkaliśmy się 17 listopada 2017 na Stadionie Miejskim w Białystoku gdzie w spotkaniu 16 kolejki sezony 2017/2018 padł bezbramkowy remis. Warto podkreślić, że tym spotkaniu w drużynie naszego najbliższego przeciwnika zagrał obecny kapitan Słoni – Piotr Wlazło.

Jagiellonia walczy obecnie o powrót do dawne dobre tory bowiem choć drużyna jest cięgla wymieniana w gronie najlepszych drużyn PKO BP Ekstraklasy to od swoich ostatnich sukcesów minęło już trochę czasu. Ostatnie 5 sezonów rozpoczynając od sezonu 2016/2017 kończyła kolejno na 2, 2, 5, 8 i 9 miejscu.

Letnie okienko transferowe Jagiellonii można podsumować krótko – czas powrotów. Zarządzający Klubem z Białegostoku postawili na sprawdzonych zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali już barwy Jagiellonii.  Pozyskanie doświadczonych Michała Pazdana i Dani Quintany to największe wzmocnienia drużyny. Obaj bardzo dobrze wspominają grę w Jagiellonii, w której byli wyróżniającymi się piłkarzami. Dziś mają ponownie stanowić o jej sile. O ile jednak Michał Pazdan od początku sezonu jest pewnym punktem defensywy to w przypadku Hiszpana czas powrotu do formy może być dłuższy ponieważ ostatnie pół roku spędził bez klubu i nie rozegrał żadnego spotkania. Pozostałe letnie transfery:  Israela Puerty, Andrzeja Trubehy, młodzieżowców Kacpra Tabisia, Michała Surzyna i Michała Samborskiego, a także wracających z wypożyczeni (również młodzieżowców) Karola Struskiego i Błażeja Niezgodę można traktować jako zawodników szerokiej kadry.

Powrót do Białegostoku zaliczył także Trener Ireneusz Mamrot. Trener, którzy wcześniej pracował w Jagiellonii przez 2,5 roku doprowadził Klub do wicemistrzostwa Polski (2018) i finału rozgrywek o Puchar Polski, ostatnie dwa sezony spędził poza Białymstokiem w Arce Gdynia z którą zaliczył spadek z PKO BP Ekstraklasy i ŁKS Łódź z którym rozstał się przed zakończeniem ostatniego sezonu Fortuna 1Ligi.  

Podczas letnich przygotowań Jagiellonia rozegrała 5 spotkań podczas, których zaliczyła: dwie porażki (Legia, Radomiak), dwa remisy (Wigry Suwałki, Aris Saloniki) oraz pewne zwycięstwo 4:0 z Górnikiem Łęczna na zakończenie przygotowań. Biorąc pod uwagę ostatnie mecze sparingowe i dobry start Białostoczan w PKO Bank Polski Ekstraklasie – zdobyli 4 punkty na które złożyły się ostatnie zwycięstwo 3:0 z Rakowem Częstochowa oraz wyjazdowy remis 1:1 z Lechią Gdańsk na naszych piłkarzy czeka przeciwnik, który na początkowym etapie sezonu prezentuje się solidnie.

Kontuzje w drużynie „Pszczółek” wyeliminują z meczu Bartosza Bidę oraz Ivana Runje.

Przewidywany skład i ustawienie: Dziekoński – Pazdan, Augustyn, Puerto – Nastic, Romanczuk, Pospisil, Prikryl – Mystkowski, Cernych, Imaz. Ustawienie: 1-3-4-3.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.