Dwunasty zawodnik. Razem przeciw COVID-19

Im więcej kibiców zaszczepi się przeciw COVID-19, tym większa szansa na wspólne zwycięstwo w walce z epidemią.

9 sierpnia, 2021


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Im więcej kibiców zaszczepi się przeciw COVID-19, tym większa szansa na wspólne zwycięstwo w walce z epidemią. Dlatego ramię w ramię wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wspólnie z prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzejem Matyją oraz przedstawicielami Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Wisły Kraków, Cracovii podpisali apel skierowany do kibiców. Szczepmy się! Bądźmy razem przeciw COVID-19! Częścią akcji będzie również organizacja punktów szczepień przy okazji najbliższych meczów Ekstraklasy.

– Walka z COVID-19 to nasza wspólna sprawa. Na pokonanie pandemii jest skuteczny sposób. To szczepienia. Ta walka jest nierówna, ale właśnie dzięki szczepieniom możemy ją wygrać. Bardzo dziękuję Prezesom klubów piłkarskich za otwartość i życzliwość w przyjęciu tej inicjatywy. To dla mnie niezwykle ważne, abyśmy jednoczyli się w imię wspólnego celu. Wszystkim nam zależy na tym, aby rozgrywki sportowe mogły odbywać się w formule, jaką pamiętamy sprzed pandemii. Dziękuję Panu Prezesowi Andrzejowi Matyi za wsparcie tej inicjatywy
– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W naszym województwie do tej pory wykonano blisko 3 miliony szczepień, ale – jak sygnatariusze podkreślili w apelu skierowanym do kibiców – to wciąż za mało.

– Każdy kibic – ramię w ramię – powinien wziąć sprawy w swoje ręce i zaszczepić się przeciwko COVID-19. To jedyna skuteczna broń w walce z pandemią. To jedyna recepta, abyśmy jesienią mogli zasiąść na stadionach przy Reymonta, Kałuży czy w Niecieczy. Chcemy w tym najważniejszym dla nas meczu – meczu o zdrowie – rozgromić COVID-19! Mamy na to skuteczną taktykę: szczepionkę! W Małopolsce wykonano już prawie 3 mln szczepień, ale to wciąż za mało. Szczepmy się! Tak, aby po ostatnim gwizdku, bez żadnych obaw gratulować sobie zwycięstwa uściskami dłoni, czując się przy tym bezpiecznie – czytamy w apelu.

Dla kibiców szczególnym argumentem przekonującym do szczepień powinien być fakt, że w związku z pandemią konieczne było wprowadzenie ograniczeń w korzystaniu ze stadionów. Nikt nie chce, aby stadiony były zamykane. Szczepienia to jedyna droga do tego, aby nie robić przymusowej przerwy od dopingu ulubionych drużyn.
 
– Nie chcemy już oglądać pustych aren sportowych. Chcemy słyszeć prawdziwy doping kibiców, który zatrzęsie fundamentami małopolskich stadionów. Chcemy być świadkami zwycięstw naszych piłkarzy i być z nimi na dobre i na złe. Chcemy czuć atmosferę wiszącej w powietrzu bramki, aby móc znów wybuchnąć z radości – napisano w apelu.

– Wszyscy gramy do jednej bramki. W tym ważnym meczu jesteśmy jedną drużyną, która wygrywa tę trudną rywalizację. Musimy być odpowiedzialni – za siebie, ale i za tych, którzy siedzą obok na stadionie. Niech naszym wspólnym celem będzie to, aby stadiony nie stały puste, a drużyny mogły być wspierane przez swoich fanów. To zależy tylko od nas. Piłka jest w grze. Jeszcze mamy szansę na wspólne zwycięstwo, a ten mecz wygramy tylko dzięki szczepieniom! – dodano.

Szczepienie – jak podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita – to bezpieczna droga do normalności.

– Chcemy powrócić do życia sprzed pandemii, a jedyną bezpieczną drogą do normalności jest szczepionka. Robimy wszystko, aby ta normalność wróciła. Dziękuję tym, którzy angażują się dla osiągnięcia tego celu. Dziękuję każdemu kibicowi, którzy w poczuciu odpowiedzialności za siebie, swoich bliskich i także za swoje drużyny sięgnął po tę przepustkę do normalności i już się zaszczepił. Zachęcam pozostałych kibiców do skorzystania z tej możliwości. Punkty szczepień, które przygotujemy przy okazji meczów Ekstraklasy, będą na wyciągniecie ręki –  zaznacza wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Stąd też apel do wszystkich kibiców wszystkich drużyn ekstraklasowych, byśmy się szczepili dla własnego zdrowia, dla dobra naszych drużyn. Każdy kibic to dwunasty zawodnik. Zaczepmy się tak, żeby ta kolejna fala nie była tak dramatyczna jak poprzednie – mówi prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

— W imieniu właścicieli klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza chciałbym serdecznie podziękować panu wojewodzie za inicjatywę zorganizowania punktów szczepień. Apeluję do wszystkich kibiców, abyśmy w jak największym stopniu skorzystali z możliwości szczepień, abyśmy mogli bezpiecznie wchodzić na stadiony – dodaje przedstawiciel prezes Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS SA Stanisław Dziubla.

– Bądźcie naszym dwunastym zawodnikiem! Zachęcajcie swoich braci po szalu, aby dołączali do naszej wspólnej akcji. Szczepienia to szansa na powrót do normalności, którą znamy sprzed pandemii. Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Wygrajmy ten mecz! Dla siebie, dla rodziny, dla kibiców z całej Małopolski! Nie pozwólmy na to, aby pandemia zabrała nam radość ze zwycięstw naszych piłkarzy. Chcemy być z nimi, świętować z nimi i dopingować ich. Piłka jest po naszej stronie, wygrajmy z koronawirusem! Bądźmy razem przeciwko COVID-19! – zaapelowali sygnatariusze we wspólnym liście do kibiców

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.