Mecz z Legią przełożony

Po zapoznaniu się z wnioskiem Legii Warszawa, Departament Logistyki Rozgrywek przełożył mecz 5. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza na inny termin, który zostanie ustalony w porozumieniu z nadawcami telewizyjny.

20 sierpnia, 2021


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Po zapoznaniu się z wnioskiem Legii Warszawa, Departament Logistyki Rozgrywek przełożył mecz 5. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza na inny termin, który zostanie ustalony w porozumieniu z nadawcami telewizyjnymi.

Po meczu ze Slavią Praga w 4. rundzie kwalifikacji Ligi Europy UEFA, klub zwrócił się z wnioskiem o przełożenie najbliższego meczu ligowego. Ekstraklasa, po poinformowaniu partnerów mediowych oraz Bruk-Betu Termalica, mając na uwadze znaczący interes polskiego piłkarstwa, przychyliła się do tego wniosku. Nadrzędnym celem jest zapewnienie polskim klubom optymalnych warunków w trakcie rund kwalifikacyjnych. Wcześniej, przed play-off Ligi Konferencji UEFA, przełożyliśmy mecze Rakowa Częstochowa, teraz przełożymy mecz warszawskiej drużyny. Musimy zrobić wszystko, aby pomóc klubom piąć się w rankingu UEFA. Awans na 28. miejsce w rankingu pozwoli polskim klubom na późniejszy o dwa tygodnie start w europejskich rozgrywkach, a różnice punktowe są minimalne. Ważne jest każde zwycięstwo, bo to może przybliżyć nasze kluby nie tylko do rozgrywek grupowych, ale znacząco poprawić ich sytuacje wyjściową w kolejnych sezonach  – powiedział Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy S.A. 

W 5. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy zostały przełożone mecze obu zespołów biorących udział w rozgrywkach UEFA. Spotkanie Rakowa Częstochowa z Górnikiem Zabrze zostanie rozegrane prawdopodobnie 15 grudnia. Termin meczu Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza będzie ustalony w zależności od wyników klubów w rozgrywkach o Fortuna Puchar Polski. Dokładne daty meczów będą wymagać ustalenia z CANAL+ oraz w przypadku meczu Legii Warszawa także z TVP. 

Źródło (ekstraklasa.org)

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.