Strzelający Holender (wideo)

W derbowym spotkaniu 6.kolejki PKO BP Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica przegrała z Cracovią 1:2. Po pierwszej bezbramkowej połowie, goli doczekaliśmy się w drugiej.

28 sierpnia, 2021

Ich zdobywcą okazał się Pelle van Amersfoort. Holender golkipera „Słoni” pokonał w 56 i 68 minucie. W 78 min honorowe trafienie dla gospodarzy strzelił po ładnym strzałem z dystansu Patryk Czarnowski. To jego pierwsze trafienie w ekstraklasie.

Bruk-Bet Termalica – Cracovia 1:2 (0:0) 0:1 van Amersfoort 56, 0:2 van Amersfoort 68, 1:2 Czarnowski 78. Sędziował: Łukasz Kuźma. Żółte kartki: Gergel (45 min), Grzybek (59) – Michal Siplak (44), Lukáš Hroššo (64), Matej Rodin (90). Widzów: 3582

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska – 14 Adam Hlousek, 6 Nemanja Tekijaski, 77 Artem Putiwcew,  13 Mateusz Grzybek (77 95 Sebastian Bonecki) – 8 Samuel Stefanik, 10 Adam Radwański,22  Michał Hubinek (77 2 Patryk Czarnowski ), 7 Roman Gergel (65 66 Martin Zeman ), 26 Michał Orzechowski (65 24  Ernest Terpiłowski )- 11   Muris Mesanović (65 21 Filip Modelski).  Rezerwowi: 1 Łukasz Budziłek – 2 Patryk Czarnowski, 16 Paweł Żyra, 19  Michal Bezpalec, 21 Filip Modelski, 24  Ernest Terpiłowski, 27 Bartłomiej Kukułowicz, 66 Martin Zeman, 95 Sebastian Bonecki. Trener:  Mariusz Lewandowski.

Cracovia: 31   Lukáš Hroššo – Cornel Emilian Râpă, 3   Michal Sipľak (73 18  Luís Augusto Martins Rocha ), 4  Sergiu Cătălin Hanca (81 19 Dami Sadiković ), 6  Sylwester Lusiusz, 9   Marcos Álvarez (89 26 Filip Piszczek), 10 Pelle van Amersfoort (89 22  Florian Loshaj), 20  Karol Knap (81 38 Jakub Myszor), 24 Jakub Jugas, 33 Kamil Pestka, 88 Matej Rodin. Rezerwowi: 23 Karol Niemczycki – 17 Kamil Ogorzały, 18  Luís Augusto Martins Rocha, 19 Dami Sadiković, 22  Florian Loshaj, 25 Otar Kakabadze, 26 Filip Piszczek, 38 Jakub Myszor, 64 Michał Wiśniewski. Trener: Michał Probierz.