Przed Wartą – statystycznie

Bardzo często w piłce nożnej same liczby nie potrafią oddać czy przewidzieć sytuacji na boisku, jednak dzięki nim możemy odkryć bardzo interesujące statystyki. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi jutrzejszego spotkania z Wartą Poznań.

10 września, 2021


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Bardzo często w piłce nożnej same liczby nie potrafią oddać czy przewidzieć sytuacji na boisku, jednak dzięki nim możemy odkryć bardzo interesujące statystyki. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi jutrzejszego spotkania z Wartą Poznań.

Pojedynki „Słoni” w Ekstraklasie są gwarancją bramek bowiem już od 26 spotkań z rzędu w meczach z udziałem Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie padł bezbramkowy remis – ostatni raz (17.11.2017) wynikiem 0:0 zakończył się mecz w Białymstoku z Jagiellonią.

Wszystkie bramki zdobyte w tym sezonie przez piłkarzy z Niecieczy strzelali Polacy (5): Ernest Terpiłowski, Adam Radwański, Piotr Wlazło 2,  Patryk Czarnowski.

W obecnym sezonie punktowaliśmy tylko w tych spotkaniach, w których strzelaliśmy bramki jako pierwsi – tak było w dwóch premierowych meczach po powrocie do Ekstraklasy rozegranych w Niecieczy z Stalą Mielec oraz Wisłą Kraków.

W każdym z ostatnich trzech spotkań Bruk-Bet Termalica Nieciecza miała posiadanie piłki powyżej 55 %, popisując się przy tym największą razem z Wisła Kraków i Jagiellonią celnością podań na poziomie 85 %. W naszej drużynie w tym elemencie najlepiej prezentuje się Artem Putiwcew, który od trzech spotkań notuje minimum 64 celne podania na mecz przy celności 91%.

Nasi zawodnicy są także najczęściej faulowaną drużyną w tym sezonie. Rywale przerywają faulami akcje „Słoni” średnio 21,2 razy na mecz. Najczęściej faulowanym we wszystkich spotkaniach był Mateusz Grzybek (21).

Mateusz Kupczak środkowy pomocnik, który w sobotę wybiegnie na boisko w koszulce Warty Poznań jest jednocześnie zawodnikiem, który rozegrał w najwięcej meczów w Ekstraklasie w barwach Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Mateusz reprezentował „Słonie” w 103 spotkaniach (33 w sezonie 2015/16 oraz po 35 w dwóch kolejnych sezonach 2016/17 – 2017/18).

Warta Poznań pozostaje bez wygranej jako gospodarz w tym sezonie. W tym sezonie w Grodzisku Wielkopolskim Warta przegrała 0:2 z Legią Warszawa oraz zremisowała dwa spotkania po 1:1 z Pogonią Szczecin i Jagiellonią Białystok. Dla drużyny Piotra Tworka mecz z Bruk-Bet Termalica będzie drugim z rzędu w roli gospodarzy.  

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.