Wierzyłem w swoje umiejętności

Rozmowa z Kacperem Śpiewakiem, piłkarzem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

18 listopada, 2021


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Rozmowa z Kacprem Śpiewakiem, piłkarzem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Za tobą debiutancki pobyt na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-21, pierwsze występy i gole. Lepiej być chyba nie mogło. Spodziewałeś się, że tak udanie rozpoczniesz z nią przygodę?

Wybierając się na kadrę wierzyłem w swoje umiejętności. Pojechałem bez żadnych kompleksów. Zadebiutowałem w meczu z Niemcami, w którym dobrze się zaprezentowałem, podobnie jak cały zespół. Wygraliśmy 4:0, co chyba nigdy nie zdarzyło się, żadnej reprezentacji. Mieliśmy spore powody do satysfakcji. Z Łotwą pewnie wszedłbym później. Zmieniła to kontuzja Adriana Benedyczaka. Na murawie pojawiłem się wcześniej, strzeliłem dwa gole. Trudno więc nie zaliczyć mojego startu do udanych.

Jak dla Ciebie wyglądała kadra od środka?

Zostałem bardzo dobrze przyjęty przez zawodników czy sztab szkoleniowy. Od początku panowała świetna atmosfera. Została jeszcze bardziej spotęgowana po wygranej z Niemcami. O tych ostatnich dniach mogę mówić w samych superlatywach. Samym występom towarzyszył mi bardziej pozytywna adrenalina niż stres.

Czy trener Maciej Stolarczyk przygotowywał Ciebie na debiut?

Zaznaczał, że każdy z nas jest ważny i wszyscy mogą zagrać. Zależało mu, żebyśmy pokazali, że jesteśmy drużyną. To nam się udało. Pokazaliśmy swoje DNA.

Jak z Twojej perspektywy wyglądała, współpraca z kolegami na murawie?

Nie mieliśmy dużo treningów. Podczas meczów potwierdziliśmy jednak dużą siłę ofensywną, czy zmysł go gry kombinacyjnej, w której również ja dobrze się czuję.

Czego nauczył Ciebie pobyt na kadrze?

Trenowanie z dobrym zawodnikami, to zawsze jest pozytywne doświadczenie. Na zgrupowaniu byłem nie tylko z piłkarzami z Polski, ale też występującymi za granicą. To motywuje do dalszej pracy.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.