Pierwsza połowa dla „Słoni”, druga dla Piasta (skrót meczu)

Stadion Piasta wciąż pozostaje niezdobyty dla „Słoni”. Z Gliwic ponownie wyjeżdżają bez punktów. Po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało.

26 listopada, 2021

Stadion Piasta wciąż pozostaje niezdobyty dla „Słoni”. Ponownie opuszczają go bez punktów. Po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało.

„Słonie” prowadziły po niej 1:0. Gola zdobyły tuż przed zejściem do szatni, za sprawą Murisa Mesanovica. Było to potwierdzenie ich dobrej gry. Z rytmu nie wybił ich niewykorzystany przez Romana Gergela w 3 min rzut karny. Podyktowany został po faulu Ariela Mosóra na Murisie Mesanoviciu. Zaraz po nim Piast strzelił wprawdzie gola. Jego autor Damian Kądzior, był na spalonym. Druga połowa okazała się szczęśliwa dla gospodarzy. Nie tylko wyrównali, ale wyszli na prowadzenie. Stało się to po trafieniach Jakuba Czerwińskiego i Patryka Sokołowskiego. Próby gości nie przyniosły efektu. Z trzech punktów ostatecznie cieszyli się podopieczni Waldemara Fornalika.

Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica 2:1 (0:1) 0:1 Mesanović 45+3, 1:1 Czerwiński 52, 2:1 Sokołowski 72. Sędziował: Bartosz Frankowski. Żółte kartki: Sokołowski (61 min), Vida (72) – Zeman (82), Śpiewak (88).

Piast Gliwice: 26 František Plach – 20 Martin Konczkowski, 4 Jakub Czerwiński, 2 Ariel Mosór, 98 Alexandros Katranis (89 14 Jakub Holúbek) – 10 Kristopher Vida, 24 Tom Hateley 18 Patryk Sokołowski, 6 Michał Chrapek, 92 Damian Kądzior (85 16 Dominik Steczyk )- 29 Nikola Stojiljković (58 9 Alberto Toril). Rezerwowi: 33 Karol Szymański – 9 Alberto Toril, 14 Jakub Holúbek, 15 Mateusz Winciersz, 16 Dominik Steczyk, 17 Patryk Lipski, 19 Michael Ameyaw, 23 Miguel Muñoz, 98 Aléxandros Katránis. Trener: Waldemar Fornalik.

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska – 27 Bartłomiej Kukułowicz (78 3 Marcin Grabowski), 77 Artem Putiwcew, 97 Wiktor Biedrzycki, 23 Marcin Wasielewski (89 21 Filip Modelski)- 22 Michal Hubinek, 18 Piotr Wlazło, 8 Samuel Stefanik (78 95 Sebastian Bonecki)- 11 Muris Mesanović, 9 Kacper Śpiewak 7 Roman Gergel (60 66 Martin Zeman). Rezerwowi: 1 Łukasz Budziłek – 3 Marcin Grabowski, 5 Vlastimir Jovanović, 21 Filip Modelski, 34 Tomasz Matuszewski, 66 Martin Zeman, 80 Marcel Vasil, 87 Jakub Pek, 95 Sebastian Bonecki. Trener:  Mariusz Lewandowski.