Podsumowanie rundy #U13 [AKADEMIA]

Mamy dla naszych sympatyków kolejne ligowe podsumowanie jesieni, a przyglądniemy się dziś drużynie Młodzików U-13, która znakomicie prezentowała się w pierwszej części sezonu 2021/2022 i zapracowała na dwa awanse!

3 grudnia, 2021


Strona Główna / Akademia

Mamy dla naszych sympatyków kolejne ligowe podsumowanie jesieni, a przyglądniemy się dziś drużynie Młodzików U-13, która znakomicie prezentowała się w pierwszej części sezonu 2021/2022 i zapracowała na dwa awanse!

Przypominamy, że kategoria młodzików rywalizuje na zmniejszonych boiskach, bramkach (5x2m) a na polu gry podczas spotkania przebywa 9 zawodników. „Słonie” z rocznika 2009 w rundzie jesiennej swoje spotkania rozgrywały na dwóch frontach. Pierwsza drużyna występowała w Małopolskiej 2 Lidze Młodzika Starszego i osiągnęła zasłużone Mistrzostwo Ligi rywalizując na murawie z zespołami: Unii Tarnów, AP 21 Chrzanów, Pogoni Skotniki, Wisły Kraków, AP GOAL Nawojowa, Unii Oświęcim oraz Cracovii Kraków.

Drużyna trenerów Mateusza Skowrona i Adriana Kasztelewicza w 14 rozegranych meczach sięgnęła po 12 zwycięstw, raz remisując i także tylko w jednym meczu musiała uznać wyższość rywali. Nasz zespół starał się grać ofensywnie i dzięki temu strzelił aż 29 goli, tracąc przy tym 9. Łupem bramkowym podzieliło się kilku zawodników, a znaczący wkład w dorobek strzelecki mieli Oliwier Goryczko i Hubert Węgiel, którzy po 6 razy trafiali do bramki rywali.

Przed nami dalsza praca na treningach do 17 grudnia, w której mamy zaplanowane gry kontrolne oraz prestiżowy turniej PROFBUD Cup w Krośnie. 

Za nami bardzo dobra runda. Wynik sportowy pokazuje, że chłopcy prezentowali równy i wysoki poziom w większości spotkań. W każdym z meczów graliśmy ofensywnie tworząc sporą liczbę sytuacji bramkowych oraz potrafiliśmy je wykorzystywać. Na wyróżnienie zasługuje również skuteczna gra w obronie – straciliśmy tylko 9 bramek najmniej w lidze. Z meczu na mecz widoczna była coraz większa pewność siebie co pozytywnie wpływało na zawodników indywidualnie oraz cały zespół. Myślę, że rozgrywki pokazały jak dużo chłopcy potrafią na tle niezłych przeciwników ale też ile pracy przed nimi, ponieważ zdarzały się słabsze momenty w grze. Pracując na treningach ciężko i systematycznie na pewno będą czynić dalsze postępy.  Bardzo cieszymy się z awansu do najwyższej ligi na tym etapie szkolenia, ponieważ będziemy mieli możliwość rywalizacji z bardzo dobrymi zespołami. Wierzymy, że jeszcze mocniej wpłynie to na rozwój naszych zawodników.

Trener Mateusz Skowron

Miejsce: 1 – 2 Liga Małopolska Młodzika

Mecz: 14

Punkty: 37

Gole strzelone: 29

Gole stracone: 9

Zwycięstwa: 12

Remisy: 1

Porażki: 1

Średnio bramki zdobyte na mecz: 2,07

Średnio bramki stracone na mecz: 0,64

Mecze z zdobytą bramką: 13

Mecze z czystym kontem: 9

Najwyższe zwycięstwo: 5:0 z Unią Oświęcim, 18.08.2021

Najwyższa porażka: 0:5 z Wisłą Kraków, 19.10.2021

Strzelcy:

6 – Oliwier Goryczko, Hubert Węgiel

5 – Antoni Wrona

3 – Jakub Derus, Filip Czupryna

2 – Dawid Szpotan

1 – Maksymilian Konop, Adrian Leśniak, Szymon Maderak, Dawid Szado

Druga drużyna złożona z zawodników w rocznikach 2009 i 2010 występowała w 1 Lidze Okręgowej Młodzików PPN Tarnów i również wywalczyła w pełni zasłużony awans do 2 Ligi Wojewódzkiej Młodzika. Nasz zespół promocje uzyskał rywalizując z zespołami: Tarnovii Tarnów, KS Koszyce Wielkie, Okocimskiego Brzesko, MSP Bochnia, MOSiR Bochnia, Olimpią Wojnicz oraz Szreniawą Nowy Wiśnicz.

Awanse obu zespołów nie są dziełem przypadku a efektem właściwej i systematycznej pracy wszystkich trenerów pracujących w najmłodszych kategoriach, którzy biorą udział w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Wierzymy, że promocja na wyższe poziomy rozgrywek wojewódzkich pozwoli zawodnikom na rywalizację w bardziej wyrównanym środowisku co pozytywnie wpłynie na ich dalszy ich rozwój.

Miejsce: 1 – Liga Okręgowa Młodzika PPN Tarnów

Mecz: 14

Punkty: 33

Gole strzelone: 63

Gole stracone: 20

Zwycięstwa: 11

Remisy: 0

Porażki: 3

Średnio bramki zdobyte na mecz: 4,50

Średnio bramki stracone na mecz: 1,42

Mecze z zdobytą bramką: 14

Mecze z czystym kontem: 4

Najwyższe zwycięstwo: 14:0 z Koszyce Wielkie, 21.08.2021

Najwyższa porażka: 2:3 z Okocimskim Brzesko, 13.11.2021

Strzelcy:

14 – Kacper Soja

6 – Dawid Szpotan

5 – Jakub Derus, Hubert Węgiel

4 – Oliwier Czupryna

3 – Krystian Goleń

2 – Filip Czosnyka, Filip Piątek, Krystian Prendota, Bartosz Rokocz, Adrian Leśniak, Dominik Kołodziej

1 – Wojciech Bator, Oliwier Goryczko, Dawid Szado, Jakub Ślipek, Szymon Maderak, Oskar Merchut

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.