Zaległości wyrównane, punktów brak

Wysoką porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy „Słoni” z Legią Warszawa. Po pierwszej połowie prowadziła już trzema golami.

15 marca, 2022

Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Gospodarze premierowe trafienie zaliczyli w 26 min po ładnym uderzeniu Josue. Dziewięć minut później po akcji Pawła Wszołka i Tomasa Pekharta, podwyższyli wynik. Koniec pierwszej połowy też należał do nich. W 45 min zdobyli trzeciego gola, za sprawą Mateusza Wieteski.

Legia podwyższyła wynik w 72 min. Zdobył go ponownie Pekhart. W 90 min po rozegraniu z rzutu wolnego, ładnym strzałem, honorowe trafienie zdobył Artem Putiwcew.

Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej oficjalny debiut w barwach „Słoni” zaliczył Ukrainiec Artem Poliarus. Przypomnijmy, że dzisiejszy mecz miał odbyć się w rundzie jesiennej. Został przełożony ze względu występy w europejskich pucharach Legii.

Legia Warszawa- Bruk-Bet Termalica 4:1 (3:0) 1:0 Josuse Filipe 26, 2:0 Pekhart 37, 3:0 Wieteska 45, 4:0 Pekhart 72, 4:1 Putiwcew 90. Sędziował: Jarosław Przybył. Żółte kartki: Rosołek (20 min), Ślisz (83) – Putiwcew (43).

Legia Warszawa: 31 Cezary Miszta – 6 Mattias Johansson (73 55 Artur Jędrzejczyk), 17 Maik Nawrocki(23 29 Lindsay Rose) , 4 Mateusz Wieteska, 25 Filip Mladenović – 99 Bartosz Ślisz, 27 Josue Filipe (73 18 Patryk Sokołowski) – 13 Paweł Wszołek, 21 Rafael Lopes (62 16 Jurgen Celhaka), 39 Maciej Rosołek (62 20 Ernest Murci) – 9 Tomas Pekhart. Rezerwowi: 15 Richard Strebinger – 3 Mateusz Hołownia, 16 Jurgen Celhaka, 18 Patryk Sokołowski, 20 Ernest Murci, 22 Kacper Skibicki, 28 Szymon Włodarczyk, 29 Lindsay Rose, 55 Artur Jędrzejczyk. Trener: Aleksandar Vuković.

Bruk-Bet Termalica: 35 Pavel Pawluczenko – 66 David Domgjoni, 77 Artem Putiwcew, 97 Wiktor Biedrzycki, 21 Filip Modelski – 41 Artem Poliarus (71 95 Sebastian Bonecki), 10 Adam Radwański (81 25 Veton Tusha), 8 Piotr Wlazło (71 11 Muris Mesanović), 22 Michal Hubinek, 14 Dawid Kocyła (46 8 Samuel Stefanik) – 88 Tomas Poznar (46 9 Kacper Śpiewak). Rezerwowi: 99 Tomasz Loska – 6 Nemanja Tekijaski, 8 Samuel Stefanik, 9 Kacper Śpiewak, 11 Muris Mesanović, 25 Veton Tusha, 27 Bartłomiej Kukułowicz, 28 Maciej Ambrosiewicz, 95 Sebastian Bonecki. Trener:  Radoslav Latal.