Czas na Górnika

W niedzielę kolejnym rywalem „Słoni” będzie Górnik Zabrze. W PKO BP Ekstraklasie zagrają z nimi siódmy raz. Dotychczasowy bilans jest remisowy.

18 marca, 2022


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

W niedzielę kolejnym rywalem „Słoni” będzie Górnik Zabrze. W PKO BP Ekstraklasie zagrają z nimi siódmy raz. Dotychczasowy bilans jest remisowy.

Pierwsza konfrontacja z Górnikiem, odbyła się w Mielcu w sierpniu 2015 rok i przyniosła Bruk-Bet Termalice wygraną 3:0.

W tym sezonie z zabrzanami „Słonie” zmierzyły się jeszcze dwukrotnie. Podział punktów, w czerwcu 2016, był dla Górnika bardzo bolesny. Kosztowała go spadek do pierwszej ligi.

Ponownie drużyny rywalizowały sezon później. Wtedy dwukrotnie wygrał Górnik. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wygraną „Słoni” 3:1. Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Piotr Wlazło.

Historia meczów w PKO BP Ekstraklasie:

Sezon 2015/16: Termalica Bruk-Bet – Górnik Zabrze 3:0, Górnik – Termalica Bruk-Bet 0:0, Termalica Bruk-Bet – Górnik 1:1

2017/18: Bruk-Bet Termalica – Górnik 1:2, Górnik – Bruk-Bet Termalica 4:0

2021/22: Bruk-Bet Termalica – Górnik 3:1.

Łącznie 2 zwycięstwa, remisy i porażki „Słoni”.

Górnika i Bruk-Bet Termalicę łączy kilka postaci. To m.in. Tomasz Loska i Roman Gergel. „Gienek” w Górniku zagrał 80 meczów, było to w latach 2014-19. Słowak w tym klubie wystąpił w 81 spotkaniach. 19 razy wpisywał się na listę strzelców.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.