Numer miesiąca dla bramkarza „Słoni”

W marcu nagroda przyznawana przez Ekstraklasę SA i Totalizator Sportowy – Numer Miesiąca pojedzie do beniaminka z Niecieczy.

29 marca, 2022


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

W marcu nagroda przyznawana przez Ekstraklasę SA i Totalizator Sportowy – Numer Miesiąca pojedzie do beniaminka z Niecieczy. Statuetkę za miniony miesiąc otrzyma Pawieł Pawluczenko z Bruk-Betu Termalica, który w meczu z Górnikiem Zabrze obronił 10 strzałów. Dwucyfrówka w jednym spotkaniu w tej klasyfikacji nie przydarzyła się jeszcze żadnemu golkiperowi w tym sezonie.

Pawieł Pawluczenko trafił do Niecieczy w zimowym okienku transferowym i opuścił tylko dwa pierwsze mecze na wiosnę. W ostatnim marcowym spotkaniu przed przerwą reprezentacyjną Bruk-Bet Termalica zmierzył się w delegacji z Górnikiem Zabrze. Dużo pracy w tej potyczce miał golkiper beniaminka.

Starcie znakomicie rozpoczęło się znakomicie dla podopiecznych Radoslava Latala, gdyż po kwadransie prowadzili 1:0. Górnicy dążyli do wyrównania, ale dzielnie między słupkami spisywał się 24-latek, który obronił 10 strzałów, w tym 6 samego mistrza świata Lukasa Podolskiego. Dopiero w samej końcówce skapitulował po strzale Daniego Pacheco, a Bruk-Bet Termalica wywiózł punkt z trudnego terenu. Nie zmienia to faktu, że Białorusin został pierwszym bramkarzem w tym sezonie z dwucyfrową liczbą obronionych strzałów w jednym meczu.

Wybór Numeru Miesiąca w PKO Bank Polski Ekstraklasie 2021/22 każdorazowo dokonywany jest na podstawie wydarzeń boiskowych, tradycyjnych statystyk oraz danych biegowych od ChyronHego. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki, wydarzenia lub rekordy zostaną nagrodzone. 

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to kibice wybiorą zdobywcę nagrody na „Numer Sezonu”. Głosować będzie można na stronie Ekstraklasa.org oraz w oficjalnej aplikacji mobilnej. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbierze na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.

(Źródło: ekstraklasa.org)

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.