[AKADEMIA] Relacja z BBT KIDS CUP U-10

26 czerwca, 2022

Strona Główna / Akademia

W dniach 25-26 czerwca odbył się turniej Bruk-Bet Termalica Kids Cup w kategorii wiekowej U-10 (rocznik 2012). Do rywalizacji w zawodach przystąpiły 23 drużyny. Do Niecieczy przyjechały polskie kluby, ale także nie zabrakło także zagranicznych gości MFK Karvina (Czechy), Juventus Zilina oraz MFK Stara Lubovnia (Słowacja) ! Wydarzenie było elementem obchodów 100-lecia klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Futbolowe święto rozpoczęło się w sobotni poranek i już po pierwszych meczach było wiadomo, że czeka nas mnóstwo świetnych, wyrównanych i stojących na dobrym poziomie spotkań. W pierwszej fazie turnieju drużyny podzielone zostały na cztery grupy, a to jak się prezentowały w tej części „Bruk-Bet Termalica Kids Cup” decydowało o rozstawieniu w niedzielnych finałach.

W grupie złotej rywalizacja trwała do ostatniej serii spotkań. Ostatecznie zwycięzcą turnieju została drużyna Beniamnika Krosno, drugie miejsce zajęła drużyna Słoni pod opieką trenera Dawida Krupy, a na ostatnim stopniu podium znalazła się drużyna KS Ursus Warszawa.

Na zakończenie turnieju wybrana została drużyna „TOP 7”, czyli najlepszych graczy turnieju „Bruk-Bet Termalica Kids Cup U-10”, a znaleźli się w niej: Kajetan Korab (Beniaminek Krosno) – „Król Strzelców”, Fabian Piotrowicz (Bruk-Bet Termalica) – MVP Turnieju, Igor Pasierbski (Beniaminek II Krosno) –Najlepszy Bramkarz Turnieju, Bartłomiej Cząstka (Resovia Rzeszów), Jakub Broński (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Franciszek Kubik (KKP Korona), Tomasz Pazdan (KS Ursus Warszawa).

Wszystkie informacje o turnieju można znaleźć na Facebooku >>> „Bruk-Bet Termalica Youth Cup”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i partnerom, za pomoc i wsparcie w  organizacji tego wydarzenia.

Turniej został objęty patronatem honorowym Starosty Powiatu Tarnowskiego – Romana Łucarza.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.