Kibice wybrali jedenastkę stulecia!

Już wszystko wiadomo. Kibice „Słoni” wybrali jedenastkę stulecia Bruk-Betu Termaliki.

15 października, 2022


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Już wszystko wiadomo. Kibice „Słoni” wybrali jedenastkę stulecia Bruk-Betu Termaliki.

W ostatnich dniach fani na naszym profilu na Faceeboku wybierali spośród 44 nominowanych zawodników. Ostatecznie wskazali na piłkarzy doskonale znanych z występów na murawach pierwszej ligi i ekstraklasy. Ogłoszenie wyników naszej zabawy nastąpiło po spotkaniu z Wisłą Kraków.

Zestawianie wygląda następująco:

Sebastian Nowak – golkiper, który na zawsze zostanie zapamiętany jako strzelec bramki. Stało się to w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Kraków. Doprowadziła do wyrównania. W zespole od 2011 do 2016 roku. Rozegrał 155 spotkania.

Dalibor Pleva – przez wiele lat jeden z symboli naszego klubu. Słowak Bruk-Bet Termalicę zasilił w 2011 roku. Zagrał w 159 spotkaniach (48 w ekstraklasie). Strzelił dwa gole, zanotował dziewięć asyst. Był zawodnikiem uniwersalnym i cenionym przez kibiców.

Pavol Stano – do drużyny „Słoni” przyszedł w sierpniu 2015 roku. Szybko przeszedł do historii. Słowak zdobył pierwszego gola dla nich w ekstraklasie. W Bruk-Bet Termalica rozegrał 27 meczów. Pracował w niej również jako asystent trenera,

Artem Putiwcew – w naszej drużynie od sześciu lat. W obronie pewny i niezwykle solidny. Rozegrał już 199  meczów. 101 z nich w ekstraklasie. Zdobył w nich trzynaście goli. Od 2021 roku ma też obywatelstwo polskie

Dariusz Jarecki – Był czas, że trudno było wyobrazić się lewą flankę „Słoni” bez niego. Twardy i nieustępliwy. Na jego koncie jest 129 występów i dziewięć goli. Wyróżniały go asysty. Zaliczył ich 21.

Dawid Plizga – miał spory udział w pierwszym historycznym awansie „Słoni” do ekstraklasie. Również na jej boiskach prezentował solidny poziom. Potrafił ładnie zakręcić, ale też wkręcić futbolówkę. W Bruk-Bet Termalice w 48 meczach, strzelił dziewięć bramek, asystując przy dziesięciu.

Bartłomiej Babiarz – niski wzrostem, wielki duchem. W Bruk-Becie spędził dwa sezony 2015/16 – 2016/17. W tym czasie 67 razy pojawił się na murawie, czterokrotnie zdobywał gole, pięć razy asystował. Jednym z jego najlepszych spotkań był wyjazdowe z Cracovią, wygrane zresztą przez „Słonie” 3:2.

Piotr Wlazło – kapitan i lider „Słoni” w kilku ostatnich latach. Oprócz ambicji, waleczności był też skuteczny. W Bruk-Bet Termalice w 117 meczach, zdobył 32 bramki, zanotował 15 asysty.

Adam Radwański – jeden z liderów obecnej drużyny. Reżyser gry, który operuje w środku pola. W Bruk-Becie Termalice od sierpnia 2020 Zaliczył już 70 spotkań, strzelił osiem goli, zaliczył dziewięć asyst

Roman Gergel – jego znakomita forma strzelecka w sezonie 2020/21 miał istotny wpływ na awans drużyny do ekstraklasy. Zawodnik uniwersalny. Grał  nie tylko na skrzydłach ale też w ataku. W 169 meczach zaliczył 37 trafień

Emil Drozdowicz- – lis pola karnego. Przez dobrych kilka sezonów klasyczny egzekutor. Za nim 140 meczów i 37 goli. Większość z nich na zapleczu ekstraklasy. Tam był postrachem bramkarzy.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.