STARTUJE FANTASY 1. LIGA!

Sezon 2023/24 na pierwszoligowych boiskach rusza 21 lipca, ale już dziś można stworzyć swoją drużynę w zabawie Fantasy 1. LIGA i sprawdzić się w roli menedżera. Warto brać udział, bo czekają atrakcyjne nagrody, m.in. karnety i oryginalne koszulki meczowe!

17 lipca, 2023


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Sezon 2023/24 na pierwszoligowych boiskach rusza 21 lipca, ale już dziś można stworzyć swoją drużynę w zabawie Fantasy 1. LIGA i sprawdzić się w roli menedżera. Warto brać udział, bo czekają atrakcyjne nagrody, m.in. karnety i oryginalne koszulki meczowe!

Zasady zabawy są bardzo proste. Wystarczy się zarejestrować na stronie fantasy.1liga.org (jeżeli brałeś udział w poprzedniej edycji, od razu się zalogujesz) i z piłkarzy grających na co dzień w rozgrywkach Fortuna 1 Liga stworzyć swój zespół. Osiągnięcia uczestnika konkursu zależą od wyników (bramki, asysty, inne), jakie uzyskają wybrani przez niego zawodnicy w prawdziwych ligowych meczach.

  • TWORZENIE DRUŻYNY

Kupujemy piętnastu piłkarzy (2 bramkarzy, 5 obrońców, 5 pomocników, 3 napastników), pamiętając, że musimy zmieścić się w budżecie, który wynosi 26 wirtualnych złotych, a także o tym, że z jednego ligowego klubu może się znaleźć w naszej drużynie co najwyżej 3 graczy!

Po zakupie 15 piłkarzy decydujemy, którzy będą grać w podstawowym składzie, a którzy powędrują na ławkę rezerwowych. Żeby zawodnika z rezerwy przesunąć do składu podstawowego, musimy najechać kursorem na jego koszulkę, złapać ją i przeciągnąć (mechanizm drag&drop) w miejsce zawodnika na diagramie boiska, który zostanie rezerwowym.  Kolejnym krokiem jest wybór kapitana (punktuje podwójnie) i jego zastępcy (punktuje podwójnie, jeśli nie zagra kapitan).

  1. LIGI PRYWATNE

Każdy uczestnik zabawy może założyć własną ligę prywatną i zaprosić do niej znajomych lub innych uczestników konkursu. Każda liga prywatna ma swój własny ranking. Są dwa rodzaje lig prywatnych – klasyczne i head-to-head. W tych pierwszych o kolejności w lidze decyduje suma punktów w konkursie, natomiast w drugich – co kolejkę zdobywamy do klasyfikacji ligi albo 3 punkty (zwycięstwo), albo 1 (remis). To wszystko zależy od tego, jak zakończy się nasz pojedynek z innym uczestnikiem ligi.

  1. REZERWOWI

 W rezerwie zawsze będziemy mieć bramkarza i trzech zawodników z pola. Jeżeli podstawowy bramkarz nie zagra, punktować za niego będzie bramkarz rezerwowy – jeżeli oczywiście grał w kolejce. W przypadku zawodników z pola liczy się kolejność. Pierwszeństwo w zastępowaniu niegrających zawodników z pierwszego składu ma rezerwowy z numerem 1. Jeżeli nie grał ktoś ze składu podstawowego, a także pierwszy rezerwowy, to do punktacji zaliczać się będą zdobycze rezerwowego z numerem 2 itd.

  1. NAGRODY  

 Trzech najlepszych menedżerów klasyfikacji generalnej otrzyma oryginalne koszulki meczowe wybranego pierwszoligowego klubu. Podobną koszulkę przewidziano również dla administratora najlepszej klasycznej ligi prywatnej. Z kolei w rankingu miesiąca sierpnia do wygrania jest oficjalna piłka Fortuna 1 Ligi o wartości 400 złotych, a we wrześniu i październiku – koszulki z logo Fantasy 1. LIGA. Od 3. kolejki startuje liga specjalna pod nazwą 1. LIGA FANTASY CUP, gdzie do wygrania będzie koszulka reprezentacji Polski z autografami piłkarzy.

  1. KLASYFIKACJA SEZONU – nowość  

 Klasyfikacja sezonu to suma punktów drużyny w edycji jesiennej i edycji wiosennej konkursu Fantasy 1. LIGA. To co najważniejsze – dla trzech najlepszych menedżerów tego rankingu mamy karnety na sezon 2024/25. Warto brać udział i wygrywać!

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.