Dobre złego początki [skrót meczu]

Spotkanie w Płocku nie poprawiło dorobku punktowego „Słoni”. Przegrały z Wisłą 1:3.  Gospodarze losy spotkania odwrócili w drugiej połowie.

19 sierpnia, 2023

Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Pierwsza ułożyła się po myśli „Słoni”. W 36 min po ładnej akcji prowadziły. Florin Purece, zagrał do Artema Poliarusa, ten wrzucił do Jakuba Braneckiego. Młody napastnik bardzo sprytnie zachował się w polu karnym i stopą skierował piłkę do siatki.
Po zmianie stron strzelali tylko „Nafciarze”. W 59 minucie za sprawą Marcina Biernata Wisła wyrównała. W 63 minucie David Niepsuj posłał centrę w pole karne i Biernat trafił drugi raz. W 80 minucie spotkania trzeciego gola  dla gospodarzy strzelił Krzysztof Janus.

Wisła Płock – Bruk-Bet Termalica 3:1 (0:1) Bramki: 0:1 Branecki – 36 min, 1:1 Biernat 59, 2:1 Biernat 63, 3:1 Janus 80. Sędziował: Daniel Stefański. Żółte kartki: Biernat (26 min), Hiszpański (40), Thiakane (45), Czajka (53), Szwoch (64) – Branecki (35), Hilbrycht (55), Karasek (90).

Wisła Płock: 99 Bartłomiej Gradecki – 16 Fabian Hiszpański (60 32 Fryderyk Gerbowski) , 2 Marcin Biernat, 5 Beniamin Czajka, 11 Milan Spremo – 14 Mateusz Szwoch, 23 Filip Lesniak (46 8 Jakub Grič) – 30 Nikola Srećković (46 10 Krzysztof Janus), 19 Emile Thiakane (87 21 Igor Drapiński), 37 Paweł Chrupałła ( 60 24 David Niepsuj) –  20 Łukasz Sekulski. Rezerwowi: 1 Krzysztof Kamiński –  7 Radosław Cielemęcki, 8 Jakub Grič, 10 Krzysztof Janus, 21 Igor Drapiński,  24 David Niepsuj,  28 Adrian Szczutowski, 32 Fryderyk Gerbowski, 67 Sebastian Strózik, 77 Jakub Szymański.  Trener: Marek Saganowski.

Bruk-Bet Termalica: 1 Tomasz Loska  -17 Taras Zaviskyii, 3 Adrian Kasperkiewicz, 77 Artem Putiwcew, 21 Damian Hilbrycht (77 18 Bartosz Farbiszewski) – 10 Adam Radwański, 28 Maciej Ambrosiewicz, 50 Florin Purece (63 24 Kacper Karasek), 8 Andrii Dombrovskyi (77 88 Tomas Poznar) 14 Artem Poliarus (64 7 Fassbender) –  9 Jakub Branecki (85 26 Wojciech Jakubik).  Rezerwowi: 70 Eric Topór  – 6 Maciej Wolski, 7 Morgan Fassbender, 18 Bartosz Farbiszewski, 24 Kacper Karasek,  26 Wojciech Jakubik, 55 Rajko Rep, 88 Tomas Poznar, 90 Jakub Nowakowski.  Trener:  Mariusz Lewandowski.