[U-12] Słonie w kadrze Małopolski Wschodniej

Sześciu zawodników z rocznika 2012 reprezentowało Akademię Piłkarską Bruk-Bet Termalica Nieciecza w kadrze Małopolski Wschodniej podczas XXII turnieju im. Juliana Mytnika, który został rozegrany 31 sierpnia w Suchej Beskidzkiej.

3 września, 2023


Strona Główna / Akademia

W turnieju służącym do wyłonienia przyszłej Kadry Małopolski w roczniku 2012 uczestniczyli: Ignacy Kluska, Hubert Damian, Jakub Broński, Jakub Lizak, Mateusz Wąsowicz oraz Kajetan Bielaszka.

 

 

Zespół Małopolski Wschodniej z zawodnikami z Niecieczy w składzie fazę grupową turnieju rozpoczął od przegranej 2:4 (Kajetan Bielaszka, Hubert Damian) z pierwszą drużyną reprezentacji Krakowa, a następnie pokonał 2:0 (Hubert Damian x 2) drugą drużynę kadry Południa (Podokręg Podhalański i Limanowski).

 

Warto dodać, że to właśnie dzięki trafieniom naszych zawodników drużyna złożona z piłkarzy z podokręgów Bochnia, Brzesko, Tarnów i Żabno awansowała do dalszej fazy i miała okazję powalczyć o brązowe medale. Ostatecznie w meczu o 3. miejsce Małopolska Wschodnia minimalnie przegrała 0:1 z reprezentacją Małopolski Zachodniej (Podokręgi Chrzanów, Oświęcim i Wadowice).

 

 

Najlepszym zawodnikiem kadry Małopolski Wschodniej został wyróżniony Hubert Damian, który w całym turnieju zdobył 3 bramki.

 

Już 17-18 września w Modlnicy i Modlniczce zostanie rozegrany turniej „Młode Talenty”, w którym rywalami reprezentacji Małopolskiego ZPN U-12 będą rówieśnicy reprezentujący: Śląski Związek Piłki Nożnej, Stredoslovensky Futbalovy Zvaz (Słowacja) i Moravskoslezsky krajsky fotbalovy svaz (Czechy).

 

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy dobrego występu i liczymy na to, że wśród powołanych do kadry MZPN na wspomniany wyżej turniej nie zabraknie naszych „Słoni”.

 

Oficjalną relację MZPN z XXII turnieju im. Juliana Mytnika można przeczytać – tutaj.

Zdjęcia: Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.