Nasz rywal: Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec to kolejny rywal, z którym o wyjazdowe punkty powalczy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Mecz w niedzielę o g.18.

22 września, 2023


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Zagłębie Sosnowiec to kolejny rywal, z którym o wyjazdowe punkty powalczy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Mecz w niedzielę o g.18.

Zagłębie w obecnym sezonie zdobyło osiem punktów. Dwukrotnie wygrywało i remisowało. W czterech spotkaniach schodziło z murawy pokonane. Bilans zespół poprawił po ostatniej kolejce, wygrywając w Katowicach z GKS-em 1:0. Na własnym stadionie zespół zanotował jedno zwycięstwo, porażkę i remis.

Drużynę od 22 sierpnia prowadzi Artur Derbin. Jej najlepszymi strzelcami z dwoma trafieniami są: Kamil Biliński, Ołeksij Bykow i Marek Fabry. Dwie asysty ma: Juan del Carmen Camara Mesa.

Hubert Matynia i Kamil Biliński to piłkarze sosnowiczan, którzy mają najwięcej występów w ekstraklasie. W jego kadrze znajduje się również Sebastian Bonecki, który grał w naszym klubie. Zaliczył 36 meczów i dwie asysty w latach 2021-22.

W Zagłębiu przed przyjściem do „Słoni” występował Maciej Ambrosiewicz. Jego bilans to 38 meczów, cztery bramki i asysty.

W obu klubach w przeszłości również grali: Szymon Pawłowski, Rafał Grzelak, Bartłomiej Babiarz, Szymon Sobczak czy Patryk Bryła. Trenowali je również Dariusza Dudek i Piotr Mandrysz.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.