[Akademia] Turniej Walking Futbol

W niedziele 1 października bezpośrednio przed pojedynkiem „Słoni” z drużyną Lechii Gdańsk odbył się pierwszy w historii klubu turniej piłki nożnej chodzonej.

3 października, 2023


Strona Główna / Akademia

W niedziele 1 października bezpośrednio przed pojedynkiem „Słoni” z drużyną Lechii Gdańsk na obiektach treningowych w Niecieczy odbył się pierwszy w historii klubu turniej piłki nożnej chodzonej.

 

Walking football (ang.) to dyscyplina sportu, która oficjalnie powstała w 2011 roku w angielskiej miejscowości Chesterfield. To właśnie tam rozgrywano pierwsze mecze według specjalnie przygotowanych przepisów do gry. Dziś uprawia ją kilkaset tysięcy mężczyzn i kobiet na całym świecie. Mecze w rytmie „slow” przeznaczone dla weteranów organizowano już kilkadziesiąt lat wcześniej ale były to spotkania nieoficjalne. Walking futbol jest już popularny na całym świecie, a własne drużyny organizują największe europejskie kluby, między innymi: Barcelona, Benfica Lizbona, Paris Saint Germain czy Manchester City. Od kwietnia 2019 roku członkiem IWFF jest Walking Futbol Polska, czyli stowarzyszenie, które odpowiada za promocję dyscypliny w naszym kraju.

 

 

W wydarzeniu zorganizowanym przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Stowarzyszeniem Walking Futbol Polska uczestniczyły drużyny złożone z rodziców Akademii Piłkarskiej Bruk-Bet Termalica Nieciecza, kibiców naszego klubu oraz zaprzyjaźnionych klubów z regionu. Turniej został rozegramy w formie rekreacyjnej i wyśmienitej atmosferze, o którą zadali najmłodsi kibice ! Na koniec każdy z uczestników otrzymał Album 100 – lat PZPN oraz bezpłatną wejściówkę na starcie z Lechią Gdańsk.

 

Celem turnieju była promocja piłki nożnej chodzonej jak alternatywy dla tradycyjnej piłki nożnej. W szczególności ten rodzaj uprawiania piłki nożnej polecany jest dla osób w starszym wieku lub po urazach / kontuzjach ze względu na wolniejsze tempo gry i uproszczone przepisy. Po więcej informacji na temat piłki nożnej chodzonej zapraszamy na stronę internetową Polskiego Stowarzyszenia Futbolu Chodzonego – www.walkingfutbol.pl

 

Dodatkowe informację na temat piłki nożnej chodzonej można odszukać także w specjalnym kompendium, które można pobrać – TUTAJ

 


Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

 

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.