Nasz rywal: Polonia Warszawa

Odzyskujący dawny blask – beniaminek Fortuny 1 Ligi – Polonia Warszawa to najbliższy rywal Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Z nim „Słonie” zmierzą się w sobotę, w Warszawie o godz. 20.00.

3 listopada, 2023


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Odzyskujący dawny blask – beniaminek Fortuny 1 Ligi – Polonia Warszawa to najbliższy rywal Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Z nim „Słonie” zmierzą się w sobotę, w Warszawie o godz. 20.00.

Polonia po wielu latach zawirowań w ubiegłym roku awansowała na zaplecze ekstraklasy. Radzi sobie w niej przyzwoicie. W 13 meczach zgromadziła 16 punktów. Zaledwie trzy z nich na własnym stadionie przy ulicy Konwiktorskiej. Ostatnio przegrała na nim z Lechią Gdańsk 0:1.

Trenerem „Czarnych Koszul” jest Rafał Smalec. Najbardziej doświadczonym piłkarzem Polonii jest Łukasz Piątek. To zawodnik, który w sezonie 2018/19 w „Słoniach” na poziomie ekstraklasy zaliczył 34 mecze, strzelając sześć goli i trzy razy asystując. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 268 meczów, 23 razy wpisując się na listę strzelców.

Obecnie najskuteczniejszym graczem warszawskiej drużyny jest Mateusz Michalski z pięcioma trafieniami. Cztery asysty w obecnych rozgrywkach zaliczył Michał Bajdur.

Oba klubu łączą m.in. trenerzy. Zarówno w Polonii i Bruk-Bet Termalica jako szkoleniowcy pracowali Czesław Michniewicz, Dusan Radolsky, Jacek Zieliński, Piotr Wrześniak (jako trener bramkarzy). W Polonii grał też Marcin Jałocha, który później pracował w zespole „Słoni”. Przeszedł z nimi „bojowy szlak” z okręgówki do pierwszej ligi.

W Polonii i „Słoniach” grali też m.in.: Daniel Mąka, Sebastian Olszar, Jacek Kiełb. Barw „Czarnych Koszul” bronił też Marcin Baszczyński, który pracował w „Słoniach” jako dyrektor sportowy.

 

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.