Prowadzenie nie pomogło. Stal z kompletem [skrót meczu]

Nie tak spotkanie ze Stalą wyobrażali sobie piłkarze „Słoni”. Przegrali z nią 1:2.

11 listopada, 2023

W sobotnim spotkaniu działo się sporo ciekawego. W 8 min Lukas Spendlhofer wybił piłkę z linii bramkowej. W 16 min groźnie z 18 metrów obok bramki uderzył Maciej Ambrosiewicz. W 19 min przymierzył Wiktor Biedrzycki, ale zawodnicy gości zablokowali  uderzenie. Cztery minuty później nad poprzeczką strzelił Adam Radwański. Ataki „Słoni” przyniosły efekt w 40 min. Radwański zagrał na główkę Karaska, a ten głową skierował piłkę do siatki. W doliczonym czasie pierwszej połowie rzeszowianie wybili piłkę zmierzającą do bramki.

W drugiej połowie emocje były mniejsze. W 66 min Radwański ponownie zagrał do Karaska. Ten uderzył, ale tym razem golkiper Stali nie dał się zaskoczyć. W 79 min Stal wyrównała. Stało się to po trafieniu Jesusa Diaza. W 82 min Damian Hilbrycht ofiarną interwencją powstrzymał groźny atak gości. Końcówka należała do gości. W 90 min Adler da Silva znalazł się w naszym polu karnym i mocnym strzałem zmusił do kapitulacji golkipera „Słoni”.

Przed spotkaniem nie zabrakło patriotycznych akcentów. Mazurka Dąbrowskiego zaśpiewał Nikodem Liro.

skrót meczu

Bruk-Bet Termalica – Stal Rzeszów 1:2 (1:0) 1:0 Karasek 40, 1:1 Diaz 1:1 80, 1:2 da Silva 90. Sędziował: Tomasz Wajda. Żółte kartki: Spendlhofer (74 min), Karasek (76) –  Kościelny (45), Prokić (61), Łysiak (70). Widzów 1413.

Bruk-Bet Termalica: 1 Tomasz Loska –  6 Maciej Wolski, 23 Lukas Spendlhofer,  97 Wiktor Biedrzycki,  21 Damian Hilbrycht (88 7 Morgan Fassbender) – 10 Adam Radwański (88 50 Florin Purece),  28 Maciej Ambrosiewicz, 53 Andrzej Trubeha (70 14 Artem Poliarus), 8 Andrii Dombrovskyi, 24 Kacper Karasek ( 78 88 Tomas Poznar)-  9 Jakub Branecki (78 26 Wojciech Jakubik).  Rezerwowi: 70 Eric Topór  – 3 Arkadiusz Kasperkiewicz,  7 Morgan Fassbender, 14 Artem Poliarus, 17 Taras Zaviiskyi, 26 Wojciech Jakubik,  50 Florin Purece,  77 Artem Putiwcew, 88 Tomas Poznar. Trener:  Mariusz Lewandowski.

Stal Rzeszów: 44 Jakub Wrąbel – 2 Patryk Warczak, 14 Kamil Kościelny, 91 Paweł Oleksy, 22 Milan Simcak (60 18 Krystian Wachowiak) – 9 Wiktor Kłos (60 42 Szymon Kądziołka), 31 Sebastien Thill (86 7 Krzysztof Danielewicz) ,  41 Karol Łysiak, 11 Andreja Prokić, 28 Jesus Diaz (86 27 Cesar Pena) – 10 Adler Da Silva. Rezerwowi: 24 Gerard Bieszczad – 7 Krzysztof Danielewicz,  18 Krystian Wachowiak, 20 Kacper Piątek, 23 Krystian Wrona, 27 Cesar Pena, 33 Adrian Bukowski, 42 Szymon Kądziołka, 47 Kacper Paśko. Trener: Marek Zub.