Nasz rywal: Lechia Gdańsk

Trudne zadanie czeka w najbliższą niedzielę (g.12.40) piłkarzy Bruk-Betu Termaliki. W 27. kolejce Fortuny 1 Ligi zagrają na wyjeździe z wiceliderem Lechią Gdańsk.

12 kwietnia, 2024


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Trudne zadanie czeka w najbliższą niedzielę (g.12.40) piłkarzy Bruk-Betu Termaliki. W 27. kolejce Fortuny 1 Ligi zagrają na wyjeździe z wiceliderem Lechią Gdańsk.

Rywal to spadkowicz z ekstraklasy, który jest na najlepszej drodze powrotu do niej. Do rozgrywek przystąpił ze sporymi zmianami. Ma nowego właściciela. Jego szkoleniowcem w czerwcu został Szymon Grabowski. Wcześniej pracował m.in. w Stomilu Olsztyn.

Dorobek Lechii to 50 punktów. U siebie dziesięć razy wygrywała, dwa razy remisowała i tylko raz przegrała. Gdańszczanie na własnym stadionie wygrali sześć spotkań z rzędu. W dwóch ostatnich kolejkach Lechia pokonała u siebie Odrę Opole 2:1 i przegrała z GKS-em Katowice 0:1.

Kadra gdańszczan to mieszanka międzynarodowa. Jej najbardziej doświadczonym zawodnikiem jest bramkarz Dusan Kuciak. Słowak w polskiej ekstraklasie rozegrał 327 meczów w Legii Warszawa i Lechii Gdańsk. Z tą pierwszą drużyną zdobył m.in. trzykrotnie mistrzostwo Polski. Innymi zawodnikami o których warto wspomnieć są: Łukasz Zjawiński, David Stec czy Conrado. Warto też zwrócić uwagę na Hiszpana Luisa Fernandeza. W ubiegłym sezonie został wicekrólem strzelców pierwszej ligi. Wówczas grał w krakowskiej Wiśle.

Najskuteczniejszymi piłkarzami rywala są z siedmioma trafieniami Tomas Bobcek i Maksym Khlan. Najwięcej asyst zaliczył Rifet Kapic.

Barw Lechii Gdańsk bronili byli piłkarze „Słoni”. To m.in. Bartłomiej Smuczyński, Marcin Szałęga, Karol PiątekDariusz Trela, Michał Nalepa czy Jakub Biskup.

W tym klubie trenerem był Marcin Kaczmarek. W Niecieczy pracował w sezonie 2018/19. Z Lechią związany był też Maciej Wolski.  Zawodnik „Słoni” grał w jej juniorskich drużynach i rezerwach.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.