W osłabieniu zremisowali [skrót meczu]

Po konfrontacji z beniaminkiem Bruk-Bet Termalica do swojego dorobku dopisuje punkt. Wywalczyła go kończąc spotkanie w dziesiątkę.

5 maja, 2024

Początek spotkania należał do gospodarzy. Już w 7 min Wiktor Biedrzycki zdobył gola. Kilka chwil później stoper „Słoni” uratował zespół przed stratą bramki, wybijając piłkę z linii bramkowej. W 25 min minimalnie niecelnie uderzył Kacper Karasek. W 40 min Tomasz Loska na róg wybił uderzenie z wolnego Michała Bajdura. W 45 minucie po wideoweryfikacji sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Wykorzystał go Bajdur. Dodatkowo za faul boisko z czerwoną kartką opuścił Taras Zaviiskyi.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla gości. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Koton. Gra w osłabieniu nie zdeprymowała „Słoni”. Atakowały. W 55 min po jednej z akcji piłka znalazła się w siatce Polonii, ale arbiter zagwizdał wolnego dla gości. W 64 min był remis. Po ładnym strzale Macieja Ambrosiewicza piłka wpada do siatki. Kolejne ataki gospodarzy nie przyniosły efektu. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem.

Przed meczem minutą pamięci uczczono proboszcza parafii w Żabnie księdza prałata Zdzisława Podstawę, wieloletniego kibica Bruk-Betu Termaliki.

Skrót meczu

Bruk-Bet Termalica – Polonia Warszawa 2:2 (1:1) 1:0 W.Biedrzycki 7, 1:1 Bajdur 45-karny, 1:2 Koton 46, 2:2 Ambrosiewicz 64. Sędziował: Wojciech Myć. Czerwona kartka: Zaviiskyi (45). Żółte kartki: Putwicew (16 min), Karasek (23) – B.Biedrzcyki (14), Zawistowski (52).

Bruk-Bet Termalica:  1  Tomasz Loska – 23 Lukas Spendlhofer, 77 Artem Putiwcew (17 3 Arkadiusz Kasperkiewicz), 97 Wiktor Biedrzycki, 6 Maciej Wolski  – 10 Adam Radwański, 28 Maciej Ambrosiewicz, 8  Andrii Dombrovskyi,  17  Taras Zaviiskyi, 24 Kacper Karasek (83 53 Andrzej Trubeha)  –  9 Jakub Branecki (46 12 Jakub Wróbel). Rezerwowi: 70 Eric Topór – 3 Arkadiusz Kasperkiewicz, 5 Vlastimir Jovanovic,12 Jakub Wróbel, 13 Bruno Wacławek, 19 Erwin Bahonko,  21 Damian Hilbrycht, 53 Andrzej Trubeha, 99 Jakub Jędrasik. Trener: Marcin Brosz.

Polonia: 57 Jakub Lemanowicz –  2 Michał Grudniewski, 66 Maciej Kowalski-Haberek, 34 Wiktor Pleśnierowicz, 37 Nikodem Zawistowski – 8 Oliwier Wojciechowski (68 20 Piotr Marciniec),  16 Krzysztof Koton, 22 Bartosz Biedrzycki (60 29 Wojciech Fadecki), 10 Michał Bajdur, 77  Mateusz Michalski (68  7 Marcin Kluska) – 11 Szymon Kobusiński. Rezerwowi: 1 Adrian Sandach – 3 Filip Arak,  7 Marcin Kluska,   9 Paweł Tomczyk, 13 Antoni Grzelczak, 20 Piotr Marciniec, 21 Jan Majsterek, 29 Wojciech Fadecki. Trener: Rafał Smalec.