Nasz rywal: Wisła Kraków

Ligową rywalizację w sezonie 2023/24 piłkarze Bruk-Betu Termaliki zakończą wyjazdowym spotkaniem z Wisłą Kraków. Rozpocznie się w niedzielę o godz.15.00.

24 maja, 2024


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Ligową rywalizację w sezonie 2023/24 piłkarze Bruk-Betu Termaliki zakończą wyjazdowym spotkaniem z Wisłą Kraków. Rozpocznie się w niedzielę o godz.15.00.

„Słonie” zmierzą się z drużyną, która już zanotowała duży sukces. W maju zdobyła Puchar Polski, w finale pokonując Pogonią Szczecin. To czy jednak krakowianie wrócą do ekstraklasy o tym zadecydują wynik najbliższej wyniki. „Biała Gwiazda” ma wciąż możliwość gry w barażach.

Przed konfrontacją z naszą drużyną  krakowianie zgromadzili 50 punktów i są na dziewiątym miejscu w tabeli. U siebie osiem razy wygrywali. Cztery razy remisowali i przegrywali.

Najlepszym zawodnikiem Wisły jest Hiszpan Angel Rodado. To zarazem najskuteczniejszy strzelec zespołu i Fortuny 1 Ligi. Kadra krakowskiej drużyny to mieszanka doświadczonych polskich graczy (m.in. Alan Uryga, Michał Żyro czy Bartosz Jaroch) czy też licznych obcokrajowców (David Junca, Joseph Colley, Mikki Vilar, Jesus Alfaro). Drużynę od początku rundy wiosennej prowadzi Hiszpan Albert Rudé.

Oba kluby łącza długa lista zawodników. W Wiśle i Bruk-Becie  Termalice występowali: Szymon Sobczak, Marcin Grabowski, Filipa Jania, Patryk Jałocha,  Paweł Smółka, Radosław Jacek, Marcin Szałęga, Patryk Fryc, Dawid Kamiński.  Prezesem Wisły był też Rafał Wisłocki. Obecnie w Bruk-Bet Termalice jest wiceprezesem. W naszym klubie pracowali też Marcin Baszczyński i Marcin Jałocha. Oni w przeszłości również przywdziewali trykoty z „Białą Gwiazdą”.

 

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.