Kolejny komplet lidera

Trzy punkty do swojego dorobku po spotkaniu w Tychach dopisał zespół Bruk-Betu Termaliki.

24 sierpnia, 2024

Trzeba przyznać, że solidnie na to zapracował. Już od pierwszych minut piłkarze „Słoni” wykazywali się dużą aktywnością. W 8 min mocno przymierzył Kacper Karasek. Później nożycami uderzał Damian Hilbrycht. W 32 min po szybkim wyjściu Andrii Dombrowskiego piłka trafiła do Macieja Ambrosiewicza. Dobrze jednak interweniował Marcel Łubik. W 34 min obok bramki głową uderzył Kamil Zapolnik. Aktywność „Słoni” została nagrodzona. W 39 min po zespołowej akcji Bruk-Bet Termalica prowadziła. Znakomicie przy tym golu Karasek podał do Damiana Hilbrychta, który znalazł drogę do bramki tyszan.

Od początku drugiej połowy gospodarze ruszyli do ataków. Goście odzyskali jednak inicjatywę. W 58 min piłka po uderzeniu Zapolnika znalazła się w siatce, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. W 62 min po dużym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, futbolówka znalazła się w rękach Łubika. W 73 min golkiper ponownie obronił strzał Ambrosiewicza. W 77 min świetnie Adrian Chovan  zachował się przy uderzeniu Mamina Sanyanga. W 83 min Ambrosiewicz groźnie przymierzył z dystansu. Minutę później piłkę przed szesnastką wyłuskał Igor Strzałek. Przejął ją Andrii Dombrovskyi, świetnie zagrał do Morgana Fassbendera. Jego strzał wpadł do siatki. Spotkanie Bruk-Bet Termalica kończyła w przewadze. W 90 min drugą żółtą i czerwoną kartkę zobaczył Mamin Sanyang.

GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica 0:2 (0:1) 0:1 Hilbrycht 39, 0:2 Fassbedner 84. Sędziował: Tomasz Kwiatkowski. Czerwona kartka: Sanyang (90 – druga żółta). Żółte kartki: Budnicki (8 min), Sanyang (88).

GKS Tychy: 1 Marcel Łubik – 14 Mateusz Hołownia (74 11 Marcel Błachewicz), 6 Nemanja Nedić, 16 Jakub Budnicki, 3 Jakub Tecław – 10 Rafał Makowski, 25 Wiktor Żytek, 22 Julius Ertlthaler (64 8 Marcin Szpakowski), 7 Wiktor Niewiarowski (46 18 Bartosz Śpiączka) – 9 Daniel Rumin (64 88 Natan Dzięgielewski), 23 Maksymilan Dziuba (46 20 Mamin Sanyang). Rezerwowi: 13 Mateusz Górski – 4 Marko Dijaković, 5 Teo Kurtaran, 8 Marcin Szpakowski, 11 Marcel Błachewicz, 15 Jakub Bierński, 18 Bartosz Śpiączka, 20 Mamin Sanyang, 88 Natan Dzięgielewski. Trener: Dariusz Banasik.

Bruk – Bet Termalica: 1 Adrian Chovan –  3 Arkadiusz Kasperkiewicz,  29 Gabriel Isik, 23 Lukas Spendlhofer –  22 Noah Mrosek (54 86 Igor Strzałek),  28 Maciej Ambrosiewicz,  6 Maciej Wolski, 8 Andrii Dombrovskyi, 10 Kacper Karasek (64 17 Taras Zaviyskyi)  – 21 Damian Hilbrycht (64 7 Morgan Fassbender), 25 Kamil Zapolnik. Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko –  4 Daniel Cieśla, 7 Morgan Fassbender,  12 Jakub Wróbel, 13 Bruno Wacławek, 17 Taras Zaviyskyi, 18 Bartosz Farbiszewski, 86 Igor Strzałek, 90 Jakub Nowakowski. Trener: Marcin Brosz.