„Słonie” nie do zatrzymania. Wicelider pokonany! [skrót meczu]

Spotkanie na szczycie pierwszej ligi nie rozczarowało. Bruk-Bet Termalica zasłużenie pokonała na wyjeździe wicelidera z Rzeszowa 2:1.

14 września, 2024

W tym meczu więcej działo się w pierwszej połowie. W 5 min w pole karne wbiegł Andreja Prokić. Groźnie uderzył, ale Adrian Chovan był na posterunku. W 20 min Morgan Fassbender uderzył z 12 metrów obok bramki. W 23 min przymierzył Krystian Wachowiak, ale Chovan pewnie złapał futbolówkę. Trzy minuty później przymiarka Wachowiaka, została zatrzymana. W 30 min doczekaliśmy się trafienia dla „Słoni”. Po podaniu Damiana Hilbrychta piłka trafiła do Kamila Zapolnika, który technicznym strzałem zmusił do kapitulacji bramkarza gospodarzy. W 38 min mocno przymierzył Arkadiusz Kasperkiewicz. Kolejne mocne uderzenie gości wkrótce nastąpiło. W 39 min Igor Strzałek świetnie wypatrzył Zapolnika. Napastnik podał do Fassbendera, który skierował piłkę do siatki.Przed zejściem do siatki w poprzeczkę uderzył Prokić.

W drugiej połowie emocji było mniej. W 52 min Maciej Wolski w bardzo dogodnej sytuacji uderzył obok bramki. Później gra nieco się uspokoiła. Do 82 minuty. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową do siatki piłkę skierował Tomasza Bała. W 87 min w środkowej strefie boiska piłkę przejął Taras Zaviskyii, przebiegł z nią kilkanaście metrów i strzelił niecelnie. W doliczonym czasie gry Stal atakowała, ale nie udało jej się odmienić losów meczu.

Skrót meczu

Stal Rzeszów – Bruk-Bet Termalica 1:2 (0:2) 0:1 Zapolnik 30, 0:2 Fassbender 39, 1:2 Bała 81. Sędziował: Łukasz Szczech. Żółte kartki: Kądziołka (16 min), Simcak (25), Plichta (84) – Kasperkiewicz (16), Nowakowski (90).

Stal Rzeszów: 1 Krzysztof Bąkowski – 2 Patryk Warczak, 39 Marcin Kaczor, 14 Kamil Kościelny, 22 Milan Simcak (46 91 Paweł Oleksy)– 7 Karol Łysiak, 21 Szymon Kądziołka (63 51 Artur Gaża),  31 Sebastien Thill, 46 Szymon Łyczko (70 48 Kacper Plichta), 18 Krystian Wachowiak (46 27 Cesar Pena) – 11 Andreja Prokić (61 9 Tomasz Bała). Rezerwowi: 12 Jakub Raciniewski – 9 Tomasz Bała, 27 Cesar Pena, 44 Benedykt Piotrowski, 45 Kacper Paśko, 48 Kacper Plichta, 51 Artur Gaża, 53 Ilya Potupalski, 91 Paweł Oleksy. Trener: Marek Zub

Bruk – Bet Termalica: 1 Adrian Chovan –  29 Gabriel Isik, 3 Arkadiusz Kasperkiewicz (46 18 Bartosz Farbiszewski),  23 Lukas Spendlhofer – 28 Maciej Ambrosiewicz – 21 Damian Hilbrycht (58 17 Taras Zaviyskyi),  8 Andrii Dombrovskyi (70 90 Jakub Nowakowski),  86 Igor Strzałek (58 22 Noah Mrosek), 6 Maciej Wolski – 7 Morgan Fassbender (64 53 Andrzej Trubeha),  25 Kamil Zapolnik. Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko –  4 Dawid Cieśla,  12 Jakub Wróbel, 13 Bruno Wacławek, 17 Taras Zaviyskyi, 18 Bartosz Farbiszewski, 22 Noah Mrosek, 53 Andrzej Trubeha,  90 Jakub Nowakowski. Trener: Marcin Brosz.