Wielkie emocje podczas Ekstra Talent (wideo)

Jak na każdym wielkim i niezapomnianym turnieju piłkarskim także w wczoraj w Niecieczy potrzebowaliśmy serii rzutów karnych aby poznać zwycięzców turnieju Ekstra Talent U-12.

21 sierpnia, 2021


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Jak na każdym wielkim i niezapomnianym turnieju piłkarskim także w wczoraj w Niecieczy potrzebowaliśmy serii rzutów karnych aby poznać zwycięzców turnieju Ekstra Talent U-12. W konkursie „jedenastek” drużyna DAP Dębica okazała się lepsza od Tarnovii Tarnów 2010. O przegranej tarnowian zadecydował rzut karny uderzony w poprzeczkę w ostatniej 3 serii.

Do Niecieczy na turniej Ekstra Talent organizowany wspólnie z Fundacją Ekstraklasy przyjechało 16 zespołów z 3 województw. Świętokrzyskie reprezentowały KOS Kazimierza Wielka oraz Baszta Rytwiany. Przedstawicielem Podkarpackiego był zespół DAP Dębica. Braw województwa Małopolskiego broniły: Nadwiśalna Nowe Brzesko, Piast Łapanów, TS Tuchovia Tuchów, Polan Żabno, Okocimski Brzesko, Westovia Tarnów, English Football Zakliczyn, łączone drużyny Błękitnych / Metal Tarnów, UKS Westovia Tarnów, dwa zespoły MKS Tarnovii Tarnów w roczniku 2010 i 2011. Gospodarzy Bruk-Bet Termalica Nieciecza reprezentowały dwa zespoły złożone z chłopców w roczniku 2011.

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Jedną z nich był turniej piłki nożnej w kategorii U-12 dla rocznika 2010. W drugiej części zawodnicy pod kierownictwem dr Janusza Dobosza z Akademii Wychowania Fizycznego Warszawa wykonywali testy sprawności fizycznej: bieg wytrzymałościowy (Beep Test), zwis na drążku oraz bieg wahadłowy 10 x 5 m. Każda z tym prób pomagała określić obecny stan wytrzymałości, siły oraz szybkości i zwinności wśród uczestników. Wyniki z wszystkich 18 turniejów zostaną wspólnie opracowane i wprowadzone do Narodowej Bazy Talentów.

Wszystkie drużyny po wspólnej próbie wytrzymałości rozpoczęły rywalizacje w fazie grupowej turnieju. Ostatecznie do półfinałów w których rozpoczęła się tak na prawdę walka o medale awansowały zespoły: DAP Dębica, Tarnovia Tarnów 2010, Tarnovia Tarnów 2011 oraz Błękitnych/Metal Tarnów.

W wielkim finale spotkały się DAP Dębca i Tarnovia Tarnów 2010. Po regulaminowych 15 minutach gry mecz zakończył się bezbramkowym remisem w związku z czym do wyłonienia najlepszej drużyny turnieju Ekstra Talent w Niecieczy potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy z Dębicy wygrywając 3:2.

W meczu o 3 miejsce Tarnovia Tarnów 2011 pokonała Błękitnych/Metal Tarnów 1:0.

Galerie zdjęć z turnieju Ekstra Talent w Niecieczy można zobaczyć >> TUTAJ

Wyróżnienia indywidualne

Król strzelców – Kacper Dychtoń (Tarnovia Tarnów 2010) – 9 bramek

Najlepszy bramkarz – Michał Dziedzic (DAP Dębica) – tylko 1 wpuszczona bramka


Beep test (próba wytrzymałości) – Kacper Dychtoń (Tarnovia Tarnów 2010) – 95 etap

Zwis na drążku (próba siły) – Maks Sutkowski (Tarnovia Tarnów 211) – 63 sekundy

Bieg wahadłowy – (próba szybkości i zwinności) – Bartosz Witkowski (Tarnovia Tarnów 2010) – 16,96 sek

Nagrody wręczali: Edyta Witkowska-Grześkiewicz – Dyrektor Zarządzający Bruk-Bet Fotowoltaika, Tomasz Zabielski – Koordynator Projektu Ekstra Talent oraz Rafał Wisłocki Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Turniej został zorganizowany przez Fundację Ekstraklasy, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PKO BP Ekstraklasy i Klubu Sportowego Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.