BRUK-BET TERMALICA KIDS CUP

W sobotę i niedzielę na hali w Dąbrowie Tarnowskiej rozgrywany był kolejny tej jesieni turniej „BRUK-BET TERMALICA KIDS CUP”. Tym razem rywalizacja toczyła się w kategoriach wiekowych U-10 oraz U-11. „Słonie” z roczników 2012 i 2011 znaleźli się w stawce 20 drużyn z Małopolski, Podkarpacia oraz województwa Świętokrzyskiego.

15 grudnia, 2021


Strona Główna / Akademia

W sobotę i niedzielę na hali w Dąbrowie Tarnowskiej rozgrywany był kolejny tej jesieni turniej „BRUK-BET TERMALICA KIDS CUP”. Tym razem rywalizacja toczyła się w kategoriach wiekowych U-10 oraz U-11. „Słonie” z roczników 2012 i 2011 znaleźli się w stawce 20 drużyn z Małopolski, Podkarpacia oraz województwa Świętokrzyskiego.

W pierwszym dniu turnieju rywalizacja toczyła się w roczniku 2012. Podopieczni trenera Dawida Krupy mieli okazje zmierzyć się z zespołami MKS Tarnovia Tarnów, UKS SP 31 Kraków, Orlik Dębno, Plon Kawęczyn, Beskidzka Akademia Piłkarska, Team Przecław, Sokoliki Stary Sącz, Siarka Tarnobrzeg oraz Aserekteam Gorlice. Z meczu na mecz „pomarańczowi” rozkręcali się. Po dobrej, ofensywnej grze nasi zawodnicy strzeli łącznie 46 bramek w 10 meczach. Sobotnia rywalizacja zwiastowała nam spore emocje w niedzielnych pojedynkach.

„Cieszy mnie, że zauważalny jest postęp grupy. Bardzo dużo ostatnio pracujemy nad nauczaniem rozumienia gry. Zawodnicy coraz częściej świadomie wykonują określone działania i wiedzą jakie korzyści im one przyniosą.”

Dawid Krupa (trener BBT U-10)

BBT U10: Miłosz Wiśniowski, Szymon Mietelski, Oliwier Urban, Jan Dzień, Jakub Lizak, Ignacy Kluska, Oskar Gajek, Dawid Węgiel, Filip Banaszek.

Drugi dzień turnieju to ciekawe pojedynki na wysokim poziomie w roczniku 2011. W każdym ze spotkań nasi chłopcy musieli włożyć maksimum wysiłku, a toczyli zacięte boje z Głogovią Głogów Małopolski, UKS Orlikiem Dębno, UKS SMS Stalą Mielec, Orłem Sidzina, Startem Rymanów, Wisłą Junior Sandomierz, Chemikiem Pustków, Unią Tarnów i Starem Starachowice. Wyrównana stawka drużyn sprawiła, że w każdym spotkaniu do ostatnich sekund turniejowych pojedynków przeżywaliśmy emocjonujące chwilę.

Co rzucało się przede wszystkim w oczy oglądając mecze Orlików z Akademii Bruk-Bet Termalica Nieciecza? Ogromna ilość podejmowanych pojedynków 1 na 1 przez wszystkich zawodników. Niezależnie na jakiej pozycji grali widać było sporą odwagę w podejmowaniu boiskowych decyzji przez „Słonie”. Często przynosiło to efekt w postaci akcji bramkowych. Zdarzały się także błędy, które kończyły się stratą gola, ale mimo to konsekwentnie zawodnicy Bruk-Bet Termalica podejmowali próby dryblingu i stworzenia dzięki temu przewagi liczebnej w ataku. Z  przyjemnością będziemy przyglądać się poczynaniom drużyn z roczników 2012 i 2011 w kolejnych miesiącach, które zapowiadają się niezwykle ciekawie.

BBT U11: Jakub  Jaworski, Maciek Latocha, Rafał Kościński, Krzysztof Kolak, Szymon Bocoń, Filip Rudziński, Andrzej Mróz, Szymon Giża, Filip Bąba, Filip Kuliś, Marcel Szczepański, Aaron Kramarczyk, Maks Faltyn, Kamil Bibro, Dawid Englart.

Trenerzy: Przemysław Wróbel, Mariusz Kądzielawa

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.