Podsumowanie rundy #U9 i #U8 [AKADEMIA]

Witamy w Nowym 2022 Roku i z niecierpliwością czekamy na kolejne ligowe i turniejowe emocje, a nim one nadejdą to czas na kolejne podsumowanie. Dziś sprawdzimy jak jesienią na ligowych boiskach radziły sobie drużyny Skrzatów i Żaków.

5 stycznia, 2022


Strona Główna / Akademia

Witamy w Nowym 2022 Roku i z niecierpliwością czekamy na kolejne ligowe i turniejowe emocje, a nim one nadejdą to czas na kolejne podsumowanie. Dziś sprawdzimy jak jesienią na ligowych boiskach radziły sobie drużyny Skrzatów i Żaków, które są najmłodsze w Akademii Piłkarskiej Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Skrzaty

Drużyna Skrzatów jest złożona z chłopców urodzonych w rocznikach 2015 i 2016. Regularnie podnosi swoje umiejętności podczas treningów, gier wewnętrznych czy sparingów podczas których rywalizują głównie w grze 4 v 4 bez bramkarzy, aby każdy z zawodników mógł się wszechstronnie rozwijać.

Jednostki treningowe oparte są o naukę podstawowych elementów piłkarskich związanych z czuciem i uderzeniem piłki, nauką żonglerki czy prowadzeniem piłki a także z grami 1v1, pomimo młodego wieku naszych podopiecznych dajemy im także w swoich grach i ćwiczeniach elementy do obserwacji na podstawie, których zawodnicy podejmują autonomiczne decyzje.

„Dużą wagę podczas zajęć z grupą Skrzatów przywiązujemy także do innych dyscyplin sportowych dlatego jeden z mikrocykli w naszym planie szkolenia poświęcony jest „multidyscyplinarności” podczas, dzieci uczą się kontroli nad własnym ciałem i rozwijają wszechstronnie swój skarb ruchowy przez takie zadania jak podrzucanie, łapanie, rzuty, czołganie i inne wyzwania ruchowe.”

Tomasz Onak – trener grup U9 oraz U8

Żaki

Chłopcy z grupy Żaków to zawodnicy urodzeni w rocznikach 2013 i 2014. Chłopcy regularnie podnoszą swoje umiejętności podczas treningów oraz gier kontrolnych w czasie których rywalizują w piłce pięcioosobowej na zmniejszonych boiskach i bramkach. W tym wieku na boisku pojawia się już pozycja bramkarza. Priorytetem dla Naszych trenerów jest duża liczba minut na spędzanych na murawie przez wszystkich zawodników dlatego bardzo często Żaki rozgrywały pojedynki szkoleniowe na kilku boiskach.

W minionej rundzie chłopcy mierzyli się z kilkoma ciekawymi zespołami z różnych części południowej Polski (Tarnovia Tarnów, Okocimski Brzesko, Korona Kielce, Sandecja Nowy Sącz, KSPN Pogoń Kraków, Ziomki Rzeszów, DAP i Igloopol Dębica), podczas wyjazdu do Warszawy na mecz reprezentacji Polski zagraliśmy m.in. z Radomiakiem Radom. Zawsze staraliśmy się dobierać przeciwników tak by móc rozgrywać mecze na wyrównanym poziomie tak by tworzyć najlepsze środowisko do rozwoju.

W przyszłą sobotę zawodnicy Żaków wezmą udział w kolejnej edycji halowego turnieju BRUK-BET TERMALICA KIDS CUP, który odbędzie się na hali sportowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Trwają jeszcze zapisy na pozostałe turnieje – zapraszamy do wspólnej zabawy.

Relację z turnieju będzie można na bieżąco śledzić za pośrednictwem fanpage Akademii na portalu Facebook – www.facebook.com/AkademiaBBT

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.