Piast częściej wygrywał

W sobotę piłkarzy „Słoni” czeka kolejny mecz z Piastem Gliwice. Z tą drużyna nie mają miłych wspomnień po rundzie jesiennej.

12 maja, 2022

Wówczas grając przy padającym śniegu przegrali 1:2. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało takiego scenariusza. Beniaminek z Niecieczy wygrywał 1:0 po trafieniu Murisa Mesanovica.

Prowadzić mógł wcześniej, ale na początku spotkania Roman Gergel nie wykorzystał karnego. W drugiej połowie role się odwróciły. Gospodarze zdobyli dwa gole i ostatecznie wygrali 2:1. Było to zarazem ich siódme zwycięstwo nad „Słoniami.

Z nimi wygrywali m.in. w debiucie ekstraklasowym Bruk-Betu Termaliki. Spotkanie odbyło się w Gliwicach. Piast również okazał się lepszy od naszej drużyny w pierwszym oficjalnym spotkaniu w ekstraklasie na stadionie w Niecieczy. Wygrał 5:3.

Bruk-Bet Termalica – Piast Gliwice, historia meczów:

Sezon 2010/11 I liga: Piast Gliwice – Termalica Bruk-Bet 3:1, Termalica Bruk-Bet – Piast 3:1.

2011/12 I liga: Termalica Bruk-Bet – Piast 2:3, Piast – Termalica Bruk-Bet 1:1.

2015/16 Ekstraklasa: Piast – Termalica Bruk-Bet 1:0, Termalica Bruk-Bet – Piast 3:5.

2016/17 Ekstraklasa: Piast – Bruk-Bet Termalica 2:1,  Bruk-Bet Termalica – Piast 1:0.

2017/18 Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica – Piast 2:1, Piast – Bruk-Bet Termalica 1:1,  Piast – Bruk-Bet Termalica 4:0.

2021/22 Ekstraklasa: Piast – Bruk-Bet Termalica 2:1.

Łącznie trzy wygrane „Słoni”, siedem porażek i dwa remisy.