Już 16 maja kolejna edycja Akademii Klasy Ekstra!

Tegoroczne turnieje Akademii Klasy Ekstra to już 7. edycja tego projektu, którego organizatorem jest Fundacja Ekstraklasy. My w Niecieczy spotkamy się w poniedziałek16 maja.

15 maja, 2022


Strona Główna / Akademia

Tegoroczne turnieje Akademii Klasy Ekstra to już 7. edycja tego projektu, którego organizatorem jest Fundacja Ekstraklasy. My w Niecieczy spotkamy się w poniedziałek 16 maja.

Pierwszy turniej rozegrany zostanie 9 maja z udziałem Radomiaka Radom, z kolei ostatni odbędzie się 28 maja na obiektach Legii Warszawa. Ubiegłoroczna edycja Akademii Klasy Ekstra pozwoliła zgromadzić łącznie 2,5 tysiąca dzieci z ponad 100 klubów zaproszonych do wspólnej rozgrywki przez kluby Ekstraklasy.

Najstarsi uczestnicy Akademii Klasy Ekstra to zawodnicy w wieku 11 lat, którzy rozgrywają mecze w formule turniejowej. Spotkania odbywają się na placu gry o wymiarach 60×40 m z bramkami 5×2 m – na boisku w jednej drużynie przebywać może 7 zawodników (6+1 bramkarz). W turnieju udział bierze 8 zespołów podzielonych na dwie grupy, rozgrywając spotkania „każdy z każdym”. Zawodnicy kończą turniej meczami z drużyną, która zajęła równoległe miejsce w drugiej grupie.

Gracze wieku do 10 lat mogą natomiast czerpać radość z gry w piłkę poprzez udział w turnieju Funino. Zgodnie z ideą tej metodologii celem rozgrywki jest przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności potrzebnej zarówno na boisku, jak i w codziennym życiu. Podczas takich spotkań na zielonej murawie przebywa po trzech zawodników w każdym zespole, starając się zdobyć punkt poprzez umieszczenie piłki w jednej z dwóch bramek. W turnieju nie uczestniczą sędziowie i nie są prowadzone tabele z wynikami.

Do udziału w zabawie zapraszane są również dzieci w wieku przedszkolnym, które mogą spędzić aktywnie czas na przygotowanych torach przeszkód czy podczas zabaw animacyjnych. Cała oprawa wydarzenia oraz mnogość dostępnych form aktywności składają się na duży sportowy piknik odwiedzany nie tylko przez zawodników, ale również ich rodziców czy opiekunów.

Każdy z zawodników biorących udział w projekcie Akademie Klasy Ekstra może liczyć na szereg upominków. Przede wszystkich wszyscy młodzi sportowcy za udział w turnieju otrzymują nagrody z rąk trenerów oraz zaproszonych gości na okazałej scenie przy uroczystej oprawie. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowy dyplom.

Tegoroczna edycja Akademii Klasy Ekstra zostanie zorganizowana we współpracy z Bruk-Bet Termalica Nieciecza w poniedziałek 16 maja na obiektach treningowych w Niecieczy. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:30, kiedy to odbędzie się ceremonia otwarcia, która będzie gwarancją wielu aktywności i zabaw promujących sport. W tym roku organizatorzy do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszają również dzieci z Ukrainy, a ponadto liczą na obecność najmłodszych z całej okolicy i jak największy udział drużyn dziewczynek!

Do zobaczenia w Niecieczy !

Akademia Klasy Ekstra:
Czas: 16 maja (poniedziałek), godz. 10.30 – 15:30.
Miejsce: Obiekty treningowe Klubu w Niecieczy.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.