Akademia Klasy Ekstra zagościła w Niecieczy! (wideo)

Wiosenny okres to doskonały czas na organizację wydarzeń sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży. W poniedziałek, 16 maja na boiskach treningowych w Niecieczy, Fundacja Ekstraklasy we współpracy z klubem Bruk-Bet Termalica zorganizowały wydarzenie z cyklu Akademie Klasy Ekstra.

17 maja, 2022


Strona Główna / Akademia

Wiosenny okres to doskonały czas na organizację wydarzeń sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży. W poniedziałek, 16 maja na boiskach treningowych w Niecieczy, Fundacja Ekstraklasy we współpracy z klubem Bruk-Bet Termalica zorganizowały wydarzenie z cyklu Akademie Klasy Ekstra. Jest to projekt zakładający organizację rozgrywek piłkarskich dla dzieci ze wsparciem każdego z klubów Ekstraklasy.

Na obiektach treningowych w Niecieczy gościły drużyny dziecięce, które wzięły udział w turnieju dla dwóch kategorii wiekowych. Było wiele zabaw i atrakcji dla rodzin, dla których była to także okazja do spotkania z piłkarzami pierwszej drużyny Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W zabawach oraz różnych formach aktywności uczestniczyli najmłodsi z całej okolicy. Impreza sportowa połączona z konkursami, grami oraz atrakcjami cieszyła się wielkim zainteresowaniem w całym wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników !

Grali z nami przedstawiciele naszej akademii piłkarskiej, lokalnych szkół podstawowych, przedszkoli oraz klubów i szkółek piłkarskich takich jak: English Football Zakliczyn, CKM Sport Mielec, UKS Orlik Dębno, Okocimski Brzesko, Błękitni / Metal Tarnów, AP Wierzchosławice, Targowianka Targowisko, KOS Kazimierza Wielka, Polan Żabno i SP Olesno.

Dobra zabawa i sportowa rywalizacja. To główne założenia Akademii Klasy Ekstra. Głównym punktem wydarzenia był turniej piłkarski zawodników U11, a dla nieco młodszych piłkarzy zorganizowany został turniej Funino. W przerwach między meczami zarówno do dyspozycji uczestników jak i gościnnie przybyłych dzieci z placówek przedszkolnych były między innymi dmuchańce, piłkarski dart, żywe piłkarzyki i wiele innych atrakcji.

Wśród wielu atrakcji, które czekały na najmłodszych uczestników wydarzenia takimi jak stół do rozgrywek teqballa, tarcza do doskonalenia celności podań, to największe wrażenie wywołała wizyta wszystkich zawodników pierwszej drużyny Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Dzieciaki otrzymały pamiątkowe medale i nagrody wprost z rąk piłkarzy drużyny „Słoni”, Rafała Wisłockiego – wiceprezesa Klubu oraz Tomasza Zabielskiego – koordynatora projektu Akademii Klasy Ekstra. Wspólne spotkanie w Niecieczy było doskonałą okazja do wykonania wspólnych zdjęć, zebrania autografów i chwili rozmowy z starszymi kolegami z boiska.

Tegoroczne turnieje Akademii Klasy Ekstra to już 7. edycja tego projektu – organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekstraklasy. Projekt finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Współorganizatorem i gospodarzem wydarzenia był Klub Sportowy Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.