[Wideo] Na koniec podział punktów w Szczecinie – skrót meczu

W ostatnim, w tym sezonie spotkaniu „Słonie” na wyjeździe zremisowały z Pogonią 2:2. Oba trafienia dla nich zdobył Muris Mesanović. Gospodarze prowadzili od 45 minuty. Pierwszego gola dla nich zdobył Luka Zahović. Celnie zakończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 54 min po faulu na Zahovicu arbiter podyktował jedenastkę dla Pogoni. Na gola zamienił go Kamil […]

21 maja, 2022

W ostatnim, w tym sezonie spotkaniu „Słonie” na wyjeździe zremisowały z Pogonią 2:2. Oba trafienia dla nich zdobył Muris Mesanović.

Gospodarze prowadzili od 45 minuty. Pierwszego gola dla nich zdobył Luka Zahović. Celnie zakończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 54 min po faulu na Zahovicu arbiter podyktował jedenastkę dla Pogoni. Na gola zamienił go Kamil Drygas. Prowadzenie szczecinian nie zniechęciło zespół z Niecieczy. Trzy minuty później karnego miały tym razem „Słonie”. Celnie wykorzystał go Muris Mesanović. Bośniak na listę strzelców wpisał się również w 79 min, doprowadzając do wyrównania. Dzięki tym trafieniom stał się najskuteczniejszym w historii zawodnikiem Bruk-Betu Termalica w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Remis w tym spotkaniu spowodował, że „Słonie” obecny sezon zakończyły na 16 miejscu.

Pogoń Szczecin – Bruk-Bet Termalica 2:2 (1:0) 1:0 Zahović 45, 2:0 Drygas 54-karny, 2:1 Mesanović 57-karny, 2:2 Mesanović 79. Sędziował: Daniel Stefański. Żółte kartki: Fornalczyk (22 min), Łęgowski (69) – Domgjoni (45), Śpiewak (83).

Pogoń Szczecin: 1 Dante Stipica – 2 Jakub Bartkowski, 23 Benedikt Zech, 13 Kostas Triantafyllopoulos, 97 Luis Mata – 8 Damian Dąbrowski, 4 Kamil Drygas (69 18 Michał Kucharczyk),17 Mariusz Fornalczyk (46 99 Mateusz Łęgowski), 22 Vahan Bichakhchyan (60 21 Jean Carlos), 11 Kamil Grosicki – 10 Luka Zahović (79 10 Luka Zahović). Rezerwowi: 81 Bartosz Klebaniuk – 9 Piotr Parzyszek, 18 Michał Kucharczyk, 21 Jean Carlos, 54 Maciej Żurawski, 33 Mariusz Malec, 55 Igor Łasicki, 99 Mateusz Łęgowski. Trener: Kosta Runjaic.

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska – 6 Nemanja Tekijaski (36 66 David Domgjoni), 97 Wiktor Biedrzycki, 13 Mateusz Grzybek, 17 Matej Hybs – 28 Maciej Ambrosiewicz, 89 Andrii Domrbovski, 22 Michal Hubinek, 8 Samuel Stefanik (46 9 Kacper Śpiewak), 10 Adam Radwański (46 11 Muris Mesanović)- 14 Dawid Kocyła. Rezerwowi: 35 Pavel Pauluchenka- 3 Marcin Grabowski, 9 Kacper Śpiewak, 11 Muris Mesanović, 21 Filip Modelski, 27 Bartłomiej Kukułowicz, 41 Artem Poliarus, 66 David Domgjoni, 95 Sebastian Bonecki. Trener:  Radoslav Latal.