Powrót z dalekiej podróży [skrót meczu]

Dwie różne połowy oglądnęli w sobotni wieczór kibice „Słoni”. Po pierwszej połowie przegrywali już 0:2. Ostatecznie zremisowali.

17 września, 2022

Górnik prowadził od 33 min po rzucie karnym. Na gola zamienił go Damian Gąska. Rywale szybko poszli za ciosem. W 37 min po kontrze piłkę otrzymał Sergiej Krykun i skierował ją do siatki. W drugiej połowie „Słonie” wzięły się za odrabianie strat. Doprowadzili do remisu dzięki dwóm trafieniom Tomasa Poznara.

Skrót meczu dostępny jest pod tym adresem

Bruk-Bet Termalica – Górnik Łęczna 2:2 (0:2) 0:1 Gąska 33 – karny, 0:2 Krykun 37, 1:2 Poznar 57, 2:2 Poznar 71. Sędziował: Piotr Lasyk. Żółte kartki: Grabowski (37 min), Kukułowicz (67), Radwański (69), Biedrzycki (89) – Lykhovydko (45), Kryeziu (62). Widzów: 1106.

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska – 3 Marcin Grabowski, 18 Bartosz Farbiszewski, 97 Wiktor Biedrzycki, 17 Taras Zaviiskyi (46 27 Bartłomiej Kukułowicz) – 10 Adam Radwański, 89 Andrii Dombrovsky, 55 Rajko Rep (86 19 Daniel Pietraszkiewicz), 28 Maciej Ambrosiewicz (63 9 Kacper Śpiewak) – 88 Tomas Poznar – 11 Muris Mesanović,. Rezerwowi: 35 Pawieł Pauliuchenka – 6 Nemanja Tekijaski, 8 Filip Jania, 9 Kacper Śpiewak, 19 Daniel Pietraszkiewicz, 22 Michal Hubinek, 23 Łukasz Gajda, 27 Bartłomiej Kukułowicz, 77 Artem Putiwcew. Trener:  Radoslav Latal.

Górnik: 33 Maciej Gostomski – 25 Damian Zbozień, 3 Viktor Lykhovydko (63 18 Szymon Lewkot), 30 Souleymane Cissé, 29 Daniel Dziwniel – 11 Dawid Tkacz (80 17  Łukasz Szramowski), 80 Egzon Kryeziu (85 17  Łukasz Szramowski), 22 Sergiej Krykun, 4, Marcin Biernat,10 Łukasz Grzeszczyk (63 19 Hubert Sobol), 77 Damian Gąska (80 7 Patryk Pierzak). Rezerwowi: 12 Tomasz Woźniak – 7 Patryk Pierzak, 9 Karol Podoliński, 14 Jakub Kwiatkowski, 17  Łukasz Szramowski, 18 Szymon Lewkot, 19 Hubert Sobol, 23 Lobato Cabral Ruben, 93  Karol Turek. Trener: Marcin Prasoł.