Nasz rywal: Wisła Kraków

W sobotę cała społeczność „Słoni” świętować ma obchody 100-lecia założenia klubu. Jednym z jej punktów będzie spotkanie z Wisłą Kraków.

14 października, 2022


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

W sobotę cała społeczność „Słoni” świętować ma obchody 100-lecia założenia klubu. Jednym z jej punktów będzie spotkanie z Wisłą Kraków. Jego początek o godz. 17.30

„Biała Gwiazda” to klub o bogatej historii, ale obecnie pisze ją na zapleczu ekstraklasy. Jej spadek z ekstraklasy był sporym zaskoczeniem. Wydawało się, że zespół będzie jednym z  faworytów rozgrywek. Początek na to wskazywał. Ostatnio zaczął słabiej grać. Doprowadziło to do zmiany trenera. Jerzego Brzęczka zastąpił Radosław Sobolewski. W debiucie na własnym stadionie zremisował z 2:2 ŁKS-em Łódź. Obecnie krakowski klub zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z osiemnastoma punktami.

Wisła to również Jakub Błaszczykowski. To współwłaściciel klubu, ale też jej najbardziej rozpoznawalny  zawodnik.  W biało-czerwonych barwach rozegrał 108 meczów. Ważnymi postaciami krakowian są też: Michał Żyro, Luis Fernandez czy Angel Rodado.

Bruk-Bet Termalicę i Wisłę łączy sporo osób. Prezesem krakowskiego klub był, obecny wiceprezes „Słoni” Rafał Wisłocki. W naszym klubie jako dyrektor sportowy pracował Marcin Baszczyński, jeden z filarów Wisły Henryka Kasperczaka.

Oprócz nich warto wspomnieć o trenerze Kazimierzu Moskalu czy zawodnikach Marcinie Grabowskim, Filipie Janii,  Paweł Smółka, Radosław Jacek, Marcinie Szałędze, Patryk Fryc.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.