[BBT II] Rezerwy z awansem w Pucharze Polski

Rezerwy Słoni pokonały 2:1 Wolanię Wola Rzędzińska i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na poziomie MZPN.

19 kwietnia, 2023

Strona Główna / Akademia

Podopieczni trenera Waldemara Dzierżanowskiego wyszli na prowadzenie w 20. minucie spotkania po przepięknym uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Marcina Grabowskiego. Chwilę wcześniej przed polem karnym faulowany był Roman Gergel.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania Wolania wyrównała wynik spotkania po zamieszaniu w polu karnym i mocnym uderzeniu Mateusza Michonia.

Wynik na 2:1 dla „dwójki” ustalił w 82. minucie po uderzeniu głową Vlastymir Jovanović, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Marcina Grabowskiego z rzutu rożnego.

Słonie swojego przeciwnika w kolejnej rundzie pucharowych rozgrywek poznają dopiero w przyszłym tygodniu. Na 26 kwietnia zostało bowiem zaplanowane spotkanie Korona Niedzieliska – Spójnia Osiek-Zimnodół. Zwycięski zespół z tej pary będzie kolejnym rywalem piłkarzy z Niecieczy.

19.04.2023, 1/8 Finału Pucharu Polski na etapie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej

Wolania Wola Rzędzińska 1:2 (0:1) Bruk-Bet Termalica II Nieciecza

Bramki: 0:1 Marcin Grabowski 20′, 1:2 Vlastymir Jovanović 82′.

Żółte kartki: Bartłomiej Kukułowicz 54′, Roman Gergel 82′, Jakub Banasik 89′.

Bruk-Bet Termalica II: Krystian Bartoszek – Dominik Cabała, Marcin Grabowski, Bartłomiej Kukułowicz, Jakub Cukrowski (46′ Jakub Banasik), Bartosz Farbiszewski, Maciej Kuchta (46′ Tomasz Płaneta), Krzysztof Wrzosek (46′ Vlastymir Jovanović), Kacper Śpiewak, Jakub Różycki (60′ Arkadiusz Morąg), Roman Gergel (75′ Mateusz Lusiusz). Rezerwowi: Patryk Janczy, Kamil Leżoń.

Trener: Waldemar Dzierżanowski.

Asystent: Wojciech Szkotak.

Transmisja z tego spotkania została przeprowadzona przez kanał Małopolskiego Związku Piłki Nożnej: