Nasz rywal: Górnik Łęczna

Spadkowicz z ekstraklasy Górnik Łęczna to kolejny rywal „Słoni”.

21 kwietnia, 2023


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Spadkowicz z ekstraklasy Górnik Łęczna to kolejny rywal „Słoni”. O kolejne punkty powalczą z nim już w niedzielę.

Górnik, podobnie jak „Słonie”, jeszcze w poprzednim sezonie rywalizował w ekstraklasie. Nie zagrzał tam długo miejsca. Po degradacji nie wiedzie mu się najlepiej, na szczeblu Fortuny 1 Ligi. Po 27  spotkaniach zgromadził 31 punktów i zajmuje 12 pozycję. Na własnym terenie zaliczyli cztery zwycięstwa, siedem wygranych i dwie porażki.

W zespole ostatnio sporo się dzieje. Od  26 lutego 2023 jej trenerem jest Ireneusz Mamrot, który zastąpił Marcina Prasoła. Mamrot pracował m.in. w Jagiellonii, Arce Gdynia, ŁKS-ie Łódź. Klub wkrótce będzie miał nowego właściciela. Zostanie nim długoletni sponsor klubu Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.  Pierwsze działania w tej sprawie już się rozpoczęły.

Obecna kadra łęcznian to mieszanka młodości i doświadczenia. Najciekawsze piłkarskie CV ma Damian Zbozień. Rozegrał 238 meczów w ekstraklasie (m.in. w Arce Gdynia, Sandecji Nowy Sącz, Zagłębiu Lubin czy GKS-ie Bełchatów). Spore doświadczenia w rozgrywkach na najwyższym szczeblu mają też Maciej Gostomski (107 meczów w Lechu Poznań czy Koronie Kielce) oraz Damian Gąska (74 mecze w  Śląsku Wrocław czy Górniku Łęczna). Obecnie najskuteczniejszym graczem łęcznian jest z sześcioma trafieniami Serhij Krykun.

W Górniku występowali byli piłkarze „Słoni” Dariusz Jarecki czy Łukasz Pielorz. Ich obecnym zawodnikiem jest Jonathan de Amo. W drużynie z Niecieczy w latach 2020-21 rozegrał 42 spotkania, zdobył jednego gola.

 

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.