Nasz rywal: Wisła Kraków

Piłkarski kalendarz szybko biegnie. Po poniedziałkowych emocjach – czas na kolejne. Już w piątek (g.20.30) „Słonie” na wyjeździe zmierzą się z krakowską Wisłą.

11 maja, 2023


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Piłkarski kalendarz szybko biegnie. Po poniedziałkowych emocjach – czas na kolejne. Już w piątek (g.20.30) „Słonie” na wyjeździe zmierzą się z krakowską Wisłą.

W ubiegłym sezonie oba zespoły walczyły w ekstraklasie. Teraz walczą o powrót do niej. Na stadionie przy ul. Reymonta 22 zapowiadają się spore emocje. Krakowianie na nim w tej rundzie spisują się  znakomicie. Od lutego wygrali wszystkie z sześciu spotkań. Łącznie zgromadzili już 51 punktów i są na piątej pozycji w tabeli. „Biała Gwiazda” zresztą bardzo dobrze spisuje się wiosną.

Do czołowych postaci zespołu, ale też całej Fortuny 1 Ligi należą m.in. Luis Fernández czy James Igbekeme. Fernandez z 19 bramkami jest zarazem  jednym z najlepszych strzelców zaplecza ekstraklasy.

Bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci Wisły jest 108-krotny reprezentant  kraju Jakub Błaszczykowski. Wkrótce ma oficjalnie zakończyć reprezentacyjną karierę.

Oba kluby łączy sporo osób. Prezesem Wisły był obecny wiceprezes „Słoni” Rafał Wisłocki. W naszym klubie pracował Marcin Baszczyński, były zawodnik Wisły, ale też reprezentant Polski. Na tym ta lista się nie kończy.  Oba kluby łączą też trener Kazimierz Moskal czy zawodnicy Marcin Grabowski, Filipa Jania,  Paweł Smółka, Radosław Jacek, Marcin Szałęga, Patryk Fryc czy Dawid Kamiński.

 

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.