Trzy punkty jadą do Niecieczy [skrót meczu]

Kończąca ponownie mecz w dziesiątkę Bruk-Bet Termalica pokonała na wyjeździe Resovię 2:1. W tym meczu to jednak gospodarze dłużej grali w osłabieniu.

27 maja, 2023

Spotkanie od początku było emocjonujące. W 16 min po pierwszej groźniejszej akcji Miłosz Kałahur wpisał się na listę strzelców. Gospodarze od 30 minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce za  Rubena Hoogenhouta.
W drugiej połowie napierająca Bruk-Bet Termalica wyrównała. W 58 min w zamieszaniu podbramkowym na piłkę do własnej bramki skierował Karol Chuchro. W 80 min po prostopadłym podaniu Adama Radwańskiego, Muris Mesanovica posłał piłkę do siatki. Sześć minut później za faul czerwoną kartkę otrzymał Mariusz Fornalczyk. To jednak nie wpłynęło na losy meczu.
„Słonie” drugi raz z rzędu wygrały w dziesiątkę. Tydzień ta sztuka im się udała w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Warto odnotować, również, że to pierwsza wygrana Bruk-Bet Termaliki w Rzeszowie z Resovią w historii.

Resovia Rzeszów – Bruk-Bet Termalica 1:2 (1:0) 1:0 Kałahur 16, 1:1 Chuchro 58-samobójcza, 1:2 Mesanovic 80. Sędziował: Jacek Małyszek. Czerwona kartka: Hoogenhout (30 min).

Resovia: 1 Branislav Pindroch  – 24 Aleksander Komor, 42 Bartłomiej Eizenchart (60 98 Kamil Antonik), 87 Ruben Hoogenhout, 23 Miłosz Kałahur – 4 Rafał Mikulec, 6 Bartłomiej Wasiluk (34 35 Karol Chuchro),97 Filip Mikrut (46 90 Pedro Vieira), 10 Marek Mróz, 59 Mehdi Lehaire (72 33 Łukasz Seweryn) – 16 Maciej Górski (72 99 Radosława Kanach). Rezerwowi: 99 Paweł Łakota –  7 Bruno Garcia, 17 Radosław Adamski, 20 Radosław Bąk, 21 Jakub Sylvestr, 33 Łukasz Seweryn,  35 Karol Chuchro, 90 Pedro Vieira, 98 Kamil Antonik,  99 Radosława Kanach. Trener: Mirosław Hajdo

Bruk-Bet Termalica: 30 Krystian Bartoszek –  26 Andrej Kadlec, 77 Artem Putiwcew, 28 Maciej Ambrosiewicz, 3 Marcin Gabowski (46 11 Muris Mesanović) – 17 Taras Zaviskyi (46 15 Mariusz Fornalczyk), 22 Michal Hubinek,  10 Adam Radwański, 21 Damian Hilbrycht (73 9 Kacper Śpiewak) , 13 Bruno Wacławek (73 20 Marcel Błachewicz) –  88 Tomas Poznar (88 27 Bartłomiej Kukułowicz) . Rezerwowi: 70 Eric Topór –4 Daniel Cieśla, 9 Kacper Śpiewak, 11 Muris Mesanović, 14 Artem Poliarus, 15 Mariusz Fornalczyk, 20 Marcel Błachewicz, 27 Bartłomiej Kukułowicz, 50 Florin Purece. Trener:  Radoslav Latal.