Remis na start

Bruk-Bet Termalica Nieciecza remisuje na starcie rozgrywek Fortuna 1. Ligi z Arką Gdynia.

21 lipca, 2023

Gospodarze objęli prowadzenie już w 26 sekundzie gdy błąd defensywy „Słoni” wykorzystał Kacper Skóra. W dalszej części pierwszej połowy to drużyna z Niecieczy była bardziej zdeterminowana do odrobienia strat. W 9 minucie uderzeniem zza pola karnego wynik spotkania wyrównał Maciej Ambrosiewicz. W 33 min po świetnym podaniu Daniela Hilbrychta, Bruno Wacławek podwyższył wynik. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania czerwoną kartkę za interwencję ratunkową otrzymał Wiktor Biedrzycki. W 91 minucie spotkania zawodnicy Bruk-Betu Termaliki stanęli przed ogromną szansą na zdobycie trzeciej bramki, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Adam Radwański.

Arka Gdynia – Bruk-Bet Termalica 2:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Kacper Skóra 1′, 1:1 Maciej Ambrosiewicz 9′, 1:2 Bruno Wacławek 33′, 2:2 Olaf Kobacki 80′ . Żółte kartki: Maciej Ambrosiewicz 27′, Maciej Wolski 47′, Damian Hilbrycht 69′, Arkadiusz Kasperkiewicz 76′, Eric Topór 80′ –  Przemysław Stolc 6′, Michał Marcjanik 83′, Olaf Kobacki 87′, Jakub Wilczyński 88′. Czerwona kartka: Wiktor Biedrzycki 45+3′. Sędziował: Krzysztof Jakubik.

Arka Gdynia: 84 Martin Chudy – 32 Przemysław Stolc, 29 Michał Marcjanik, 39 Lipkowski, 38 Marcel Predenkiewicz, 84 Dawid Gojny, 36 Michał Bednarski (11 Michał Borecki 62′), 6 Sebastian Milewski, 21 Kacper Skóra (99 Jakub Wilczyński 77′), 7 Olaf Kobacki, 10 Karol Czubak. Rezerwowi: 1 Paweł Lenarcik, 13 Oleksandr Azacki, 4 Martin Dobrotka, 31 Jerzy Tomal, 28 Wojciech Zieliński, 14 Wiktor Sawicki, 19 Marcel Szymański. Trener: Wojciech Łobodziński.

Bruk-Bet Termalica: 70 Eric Topór – 3 Arkadiusz Kasperkiewicz, 97 Wiktor Biedrzycki, 77 Artem Putivtsev, 6 Maciej Wolski, 10 Adam Radwański, 13 Bruno Wacławek (18 Bartosz Farbiszewski 70′), 21 Damian Hilbrycht (90 Jakub Nowakowski 84′), 28 Maciej Ambrosiewicz, 17 Taras Zaviiskyi, 7 Morgan Fassbender (88 Tomas Poznar 63′). Rezerwowi: 1 Tomasz Loska – 9 Jakub Branecki, 14 Artem Poliarus, 26 Wojciech Jakibuk, 50 Florin Purece, 55 Rajko Rep. Trener:  Mariusz Lewandowski.