[U-14] Trampkarze młodsi zakończyli przygotowania

Letnie przygotowania do nadchodzącego sezonu, w ramach których rozegrano 7 sparingów. To już za drużyną trampkarzy młodszych Bruk-Bet Termalica, która w ten weekend rozpocznie zmagania w Małopolskiej Lidze Trampkarzy do lat 14.

18 sierpnia, 2023


Strona Główna / Akademia

W lidze występuje 14 najlepszych zespołów z województwa małopolskiego więc myślę ze będzie to dobre przetarcie dla chłopców z Naszego klubu i pozytywnie wpłynie na rozwój ich umiejętności piłkarskich. Dla chłopców przejście z młodzika do trampkarza wiąże się z wieloma zmianami. Zwiększa się rozmiar boiska co bardzo ściśle wiąże się z aspektami motorycznymi gry. Do tej pory chłopcy grali po dziewięć osób a teraz już muszą się dostosować do gry w jedenastoosobowych składach co ma związek z taktyką gry. Zmienił się również rozmiar piłki na większy co wiąże się z techniką piłkarską. To sprawia, że mimo potencjału drużyna będzie potrzebowała czasu aby chłopcy mogli dostosować się do tych zmiennych – mówi szkoleniowiec Daniel Kurzawski.

 

Zespół z rocznika 2010 przygotowania rozpoczął już  17 lipca. W czasie letniego okresu zespół odbył także obóz dochodzeniowy w Niecieczy podczas którego treningi odbywały się dwa razy dziennie. W tym czasie zawodnicy intensywnie pracowali podczas odpraw nad aspektem rozumienia gry na poziomie indywidualnym, grupowym i zespołowym. Inauguracja rozgrywek nastąpi w sobotę 19 sierpnia spotkaniem z Iskrą Klecza.

Na tą chwile kadra zespołu liczy 22 zawodników w tym 3 bramkarzy. Do drużyny „Słoni” w przerwie letniej dołączyło 4 nowych zawodników: Patryk Knap, Kacper Małek i Błażej Gunia (UKS Champion Brzesko) oraz Filip Ryczek (LZS Olesno).

 

Trampkarze młodsi rozegrali serię sparingów z rówieśnikami z następujących zespołów: Korony Kielce, Stali Stalowa Wola, Odry Opole, Akademii Piłkarskiej Perełki z Puław, Tarnovii Tarnów, MUKS Dąbrowa Górniczą oraz Rakowa Częstochowa.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.