Jakub Branecki z kolejnymi minutami w reprezentacji. Polska zremisowała z Niemcami

Napastnik Bruk-Bet Termaliki Nieciecza wystąpił w kolejnym meczu reprezentacji Polski U20. Tym razem biało-czerwoni zmierzyli się z rówieśnikami z Niemiec. Mecz zakończył się remisem. 19- letni Jakub Branecki w tym sezonie zdobył w barwach „Słoni” trzy bramki na poziomie Fortuna 1. Ligi. Dobra forma napastnika Bruk-Bet Termaliki nie umknęła uwadze trenera reprezentacji Polski do lat […]

12 września, 2023

Napastnik Bruk-Bet Termaliki Nieciecza wystąpił w kolejnym meczu reprezentacji Polski U20. Tym razem biało-czerwoni zmierzyli się z rówieśnikami z Niemiec. Mecz zakończył się remisem.

19- letni Jakub Branecki w tym sezonie zdobył w barwach „Słoni” trzy bramki na poziomie Fortuna 1. Ligi. Dobra forma napastnika Bruk-Bet Termaliki nie umknęła uwadze trenera reprezentacji Polski do lat 20 Miłosza Stępińskiego. Szkoleniowiec zdecydował się powołać Jakuba Braneckiego na wrześniowe zgrupowanie kadry U20 w Legnicy, w ramach którego zostały rozegrane mecze towarzyskie z reprezentacją Portugalii (08.09) oraz reprezentacją Niemiec (11.09.).

Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Polski, a Branecki zadebiutował wchodząc na murawę w 56’ minucie spotkania.

W poniedziałkowy wieczór w zremisowanym 1:1 meczu z Niemcami Branecki zameldował się na boisku w 85’ minucie.

19-letni napastnik został powołany w miejsce kontuzjowanego Pawła Chrupałły z Wisły Płock. Dla Braneckiego jest to pierwsze powołanie do gry w biało-czerwonych barwach.

Polska U20 – Niemcy U20 1:1 (1:1)

Bramki: Tomasz Pieńko 36′ – Ben Bobzien 45+2′

Skład reprezentacji Polski w meczu z Niemcami: Jakub Mądrzyk – Przemysław Misiak, Bartłomiej Smolarczyk, Cezary Polak – Dominik Marczuk (62′ Mateusz Kowalczyk), Antoni Kozubal (62′ Gabriel Kirejczyk), Tomasz Neugebauer (46′ Mariusz Fornalczyk), Iwo Kaczmarski (62′ Filip Borowski), Marcel Błachewicz (46′ Bartosz Biedrzycki) – Jordan Majchrzak (85′ Jakub Branecki), Tomasz Pieńko (46′ Kacper Duda)