Nasz rywal: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Po reprezentacyjnej przerwie do gry wracają zawodnicy „Słoni”. W niedzielę (g.16.00) u siebie spotkają się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

15 września, 2023


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

Po reprezentacyjnej przerwie do gry wracają zawodnicy „Słoni”. W niedzielę (g.16.00) u siebie spotkają się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

„Górale” w obecnych zmaganiach radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Obecnie mają siedem punktów. Raz wygrali, cztery razy remisowali, dwukrotnie przegrywali. Na wyjazdach zespół trenowany przez Grzegorza Mokrego do tej pory zdobył tylko punkt.

Ofensywą siłę bielszczan, napędzają Bartosz Bida (zdobył dwie bramki), Maksymilian Banaszewski, Jaka Kolenc (po dwie asysty).

Najbardziej doświadczonym piłkarzem gości jest były reprezentant Polski: Tomasz Jodłowiec. Sporym dorobkiem na ekstraklasowych boiskach mogą również się pochwalić m.in. Piotr Tomasik, Michał Janota, Giorgi Merebashvili.

W Podbeskidziu występował, pochodzący zresztą z Bielska-Białej Damian Hilbrycht. W latach 2019-20 rozegrał w nim 16 meczów, strzelając jednego gola.

Dłuższa jest lista zawodników, którzy występowali w obu klubach. To m.in. Kornel Osyra, Samuel Stefanik, Filip Modelski, Paweł Oleksy, Mateusz Janeczko, Mateusz Kupczak, Pavol Stano, Sebastian Ziajka.

Z „Góralami” i „Słoniami” pracował, późniejszy trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.