[AKADEMIA] AP SANOK triumfuje w turnieju Bruk-Bet Termalica Kids Cup U-10

Kolejna odsłona turnieju „BRUK-BET TERMALICA KIDS CUP” za nami! W niedzielę 1 października w Niecieczy spotkało się 12 drużyn z 3 województw, aby rywalizować o prawo gry w międzynarodowym turnieju „BRUK-BET TERMALICA YOUTH CUP”, który odbędzie się w czerwcu 2024 roku.

2 października, 2023


Strona Główna / Akademia

 

Blisko 5 godzin  zmagań przyniosło 48 piłkarskich spotkań, w których padło łącznie 208 goli!  Na murawie zaprezentowało się ponad 120 zawodników z rocznika 2014. W całym turnieju zwyciężył AP Sanok, drugie miejsce zajęła Akademia Piłkarska Sandecja Nowy Sącz, a na ostatnim stopniu podium stanęła drużyna Szkoły Futbolu Staniątki.

 

Cały turniej rozgrywany był na obiektach treningowych w Niecieczy, graliśmy systemem 6+1, równolegle na trzech boiskach o wymiarach 55×28 metrów. Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 6 ekip. Harmonogram gier składał się z fazy grupowej i fazy finałowej turnieju. Najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do grupy złotej, w której rywalizowały o miejsca 1-6. Pozostałe zespoły biorąc pod uwagę zdobyta lokatę w swojej grupie, rywalizowały o miejsca 7-12. Co ważne, drużyny w fazie pucharowej nie grały drugi raz ze sobą jeżeli spotkały się wcześniej w fazie grupowej, a wyniki ich spotkań były zachowywane.

 

 

Faza grupowa

 

W grupie A świetnie turniej rozpoczęła AP Sanok, którzy zanotowali 5 zwycięstw, strzelając przy tym aż 25 bramek i nie tracąc żadnej.  O trzecie miejsce do samego końca walczyły zespoły Bruk-Bet Termalica II  i Wisłoki Dębica. W bezpośrednim starciu tych ekip, górą był zespół z Podkarpacia i to właśnie podopieczni trenera Kamila Nowaka awansowali do najlepszej „szóstki” turnieju. Druga drużyna „Słoni” zajęła ostatecznie 4. miejsce w grupie, co oznaczało rywalizację w grupie srebrnej w dalszej fazie turnieju.

 

W grupie B awans do grupy złotej wywalczyły trzy zespoły Bruk-Bet Termalica I, MKS Tarnovia Tarnów oraz Szkoła Futbolu Staniątki. Na tym etapie turnieju świetną formą popisała się właśnie drużyna z Staniątek, która z kompletem zwycięstw zakończyła na 1. miejscu rywalizacje w grupie B.

 

 

Faza pucharowa

 

W spotkaniach o miejsca 1-6 liczyliśmy na dobre piłkarskie widowiska i nie zawiedliśmy się. Mecze te stały na dobrym poziomie, emocji w nich nie brakowało, a najwięcej powodów do radości po rozegranych spotkaniach mieli zawodnicy z AP Sanok, którzy w pokonanym polu zostawili Sandecję Nowy Sącz oraz Szkołę Futbolu Staniątki. Wartym podkreślenia jest fakt, że zespół z Podkarpacia nie przegrał w całym turnieju żadnego spotkania.

 

Drużyny Akademii Piłkarskie Bruk-Bet Termalica Nieciecza prowadzone przez trenerów Dawida Krupę i Macieja Plezie ostatecznie zajęły 6. oraz 8. miejsce.

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. Akademia Piłkarska Sanok
 2. Akademia Piłkarska Sandecja Nowy Sącz
 3. Szkoła Futbolu Staniątki
 4. Wisłoka Dębica
 5. Tarnovia Tarnów
 6. Bruk-Bet Termalica I
 7. Akademia Piłkarska Czarni Jasło
 8. Bruk-Bet Termalica II
 9. UKS Westovia Tarnów
 10. UKS Orlik Dębno
 11. KOS Kazimierza Wielka
 12. KS Legion Pilzno

 

Tradycyjnie podczas ceremonii dekoracji wyróżnienia indywidualne otrzymali także: Natan Karnas (AP Sanok) – MVP Turnieju, Oliwier Palonek (SF Staniątki) – „Król Strzelców”, Kamil Moździerz (SF Staniątki) – Najlepszy Bramkarz Turnieju.

 

Wszystkie informacje o turnieju można znaleźć na Facebooku  BBTYouthCup, gdzie prezentujemy także ciekawostki i zdjęcia.

 

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość bezpośrednio po zakończeniu turnieju wziąć udział w spotkaniu Fortuna 1. Liga i dopingować Słonie w walce z Lechią Gdańsk.

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i partnerom za pomoc i wsparcie w organizacji tego wydarzenia.

 • Sponsor Tytularny Turnieju – BRUK-BET – polski producent kostki brukowej i wyrobów betonowych dla domu, ogrodu i drogownictwa z siedzibą w Niecieczy. Firmę stanowią marki: Bruk-Bet, Termalica, Bruk-Bet Fotowoltaika, Georyt, Termobet i Intrac.
 • Partnerzy Techniczni Turnieju – sieć sklepów piłkarskich R-GOL, Adidas.
 • Miejsce Turnieju – Obiekty treningowe Bruk-Bet Termalica Nieciecza.
 • Organizator Turnieju – Akademia Piłkarska Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.