Nasz rywal: GKS Tychy

GKS Tychy – z tym rywalem po reprezentacyjnej przerwie zmierzą się piłkarze Bruk-Betu Termaliki. Przeciwnik bardzo dobrze spisuje się od początku rozgrywek. Szczególnie groźny był na początku zmagań w Fortunie 1 Lidze, kiedy zanotował cztery wygrane z rzędu. Ostatnio trochę wyhamował. Przegrała u siebie z Legią Warszawa w zmaganiach pucharu polski. Uległ również w Tychach […]

24 listopada, 2023


Strona Główna / AKTUALNOŚCI

GKS Tychy – z tym rywalem po reprezentacyjnej przerwie zmierzą się piłkarze Bruk-Betu Termaliki.

Przeciwnik bardzo dobrze spisuje się od początku rozgrywek. Szczególnie groźny był na początku zmagań w Fortunie 1 Lidze, kiedy zanotował cztery wygrane z rzędu. Ostatnio trochę wyhamował. Przegrała u siebie z Legią Warszawa w zmaganiach pucharu polski. Uległ również w Tychach Lechii Gdańsk 1:3. Obecnie w tabeli GKS zajmuje piąte miejsce z 25 punktami.

Trenerem tyszan od 4 kwietnia 2023 roku jest Dariusz Banasik. Wcześniej przez długi czas pracował z Radomiakiem Radom, którego wprowadził do PKO BP Ekstraklasy.

W drużynie z Tychów występuje dwójka byłych zawodników „Słoni”. To Bartosz Śpiączka i Marcel Błachewicz. Pierwszy z nich w barwach Bruk-Betu Termaliki zaliczył 44 mecze, siedem goli i trzy asysty (sezon2017/18). Błachewicz barw naszego klubu bronił w poprzednim sezonie zagrał w 27 spotkaniach, strzelił trzy gole.

W GKS-ie warto zwrócić uwagę m.in. na Wiktor Żytka, który zaliczył do tej pory najwięcej asyst dla tego klubu.

Na koniec o zawodnikach, którzy występowali w obu drużynach. To Mateusz Grzybek, Bartosz Szeliga i Mateusz Kupczak. Jako trener pracował tam Piotr Mandrysz, późniejszy szkoleniowiec naszej drużyny.

Sponsor
Partnerzy
Partnerzy techniczni
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Copyright © 2021 / Wszelkie prawa zastrzeżone
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.